Nejste přihlášen/a.

Přihlásit se do poradny

 

Dlužník bez adresy

Od: lucznik® odpovědí: 11 změna:

Dlužník se několikrát přestěhoval a neznám jeho nynější adresu. Vím, že dostatek prostředků na úhradu dluhu určitě má. Dá se i tak podat žaloba soudu, nebo to je bezpředmětné? Děkuji za zkušenost, informaci, třeba někdo ví.

 

 

11 odpovědí na otázku
Řazeno dle hodnocení

 

 


5x

Předpokládám, že hodláte žalovat na základě nějaké písemnosti, např. smlouvy. Pak do žaloby uveďte adresu, která je v ní uvedena.

 


1x

Uvedu Vám příklad, dneska podáte žalobu s přesnou adresou, ale již zítra si změní adrsu a taky již nebudete vědět, kde bydlí a třeba se 5x přestěhuje.

Takže máte jeho poslední známou adresu, pak asi máte i adresu v nějakém dokumentu, podle kterého budete vymáhat dluh. Tu oznámíte tam, kde budete podávat žalobu. Soud si poradí.

 

etik

0x

Přej a bude ti přáno

etik

Ještě dolním.že je tu podobné téma

poradte.cz/...

 

jenda2*

0x

Můžete požádat Policii ČR o zjištění adresy pobytu z důvodu podání žaloby.

dolga*

To nelze.

Policie není od toho, aby podávala adresy lidí, to je velký omyl. Pokud to nebyla půjčka na čestné slovo, ale existuje řádný doklad s podpisem dotyčné osoby a hlavně datumem, do kdy byla půjčka splatná, pak na policii podat trestní oznámení, nevím přesně jaké, snad na obohacení, nebo podvod...soud ho odsoudí a Vy pak hned podejte žádost o předběžné opatření, jako je tomu u alimentů a to Vám umožní na něj hned poslat exekutora, který mu už domluví.

pavelpavel*

A vysmějou se ti. To nejde. Adresu si soud zjití sám.

dolga*

Samozřejmě, už jsem tu psala, že jedna týraná žena se skryla s dětmi v azyláku a jedna nána ze sociálky řekla tomu manželovi - stalkerovi, kde je. A on ji napadl, když šla s dětmi pro nákup.
Takže nikdo, a už vůbec ne policie nemá v popisu práce sdělovat adresy lidí. Pokud někdo někoho hledá, musí napsat na centrální evidenci obyvatel a ti jeho dopis předají té osobě, kterou hledá a je jen na ní, jestli se přihlásí k němu, často ale ne, protože jde o případy, kdy lidé se "ztratili" z dohledu někoho umyslně.

dolga*

Doplním ale, že třeba exekutor, soud, policie atd mají k regisru obyvatel přístup.

@dolga - pak na policii podat trestní oznámení, nevím přesně jaké, snad na obohacení, nebo podvod
U "obyčejné" nevrácené půjčky se obvykle o podvod nejedná - tam je podstatné "uvedení v omyl, využití omylu nebo zamlčení podstatné skutečnosti" (§ 209 tr. z.) a bezdůvodné obohacení řeší občanský (§ 2991 a násl.), nikoli trestní zákoník. V obou případech by bylo trestní oznámení odloženo.

dolga*

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.

Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.

Copyright © 2004-2025 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]