Nejste přihlášen/a.
Podle naší české právní úpravy platí, že pokud je alespoň jeden z rodičů Čech (tedy má české státní občanství), získává také dítě automaticky české občanství, at se narodí kdekoli na světě. Podobnou právní úpravu má většina evropských zemí - tedy ctí se občanství rodičů. Jsou ale i takové země, kde může být občanství nabyto narozením na území daného státu. V takovém případě by dítě mělo občanství toho státu, ve kterém se narodilo. A pokud by se narodilo českým rodičům, mělo by zároveň i české občanství podle rodičů.
Jak to má zrovna Austrálie a zda se tam občanství nabývá i narozením na území státu, to opravdu netuším - musela byste zapátrat v australských zákonech o státním občanství. Předpokládám, že tatínek dítěte Australan asi není, jinak byste se na to nejspíš neptala.
Co se týče národnosti, tak to je čistě pocitová záležitost (podle toho, k jaké zemi máte vztah) a z legislativního hlediska nehraje až takovou roli.
Národnost je přískušnost k národu a tu si můžete zvolit jakou chcete. Státní občanství je příslušnost ke státu a tu máte po rodičích. Pokud má každý z rodičů jinou státní příslušnost, může mít jejich dítě obě. Místo narození v tom nehraje roli.
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.