Nejste přihlášen/a.
Dobrý den, je možné aby díte v 15 letech mělo IQ 110 a přesto bylo velice inteligentní? A může mít v 25letech IQ třeba 140 je to nemožné? Od jakého IQ se může osoba dostat až do vědy?Je pravda, že čím je IQ vyšší tim ma daný člověk větší schopnosti v přírodních vědách
Pokud je IQ v mezích normálu, pak jeho výše nemá praktický vliv na možnosti uplatnění v běžném životě. IQ hluboko pod normálem znamená obvykle nízkou inteligenci dotyčného, IQ vysoko nad normálem pak svědčí o vysoké inteligenci, ovšem takoví jedinci jsou velice často pro praktický život skoro nepoužitelní.
Testování IQ je sice hezká věc, ale vy se na něj zbytečně upínáte a přisuzujete mu velkou důležitost, což je nesmysl. Nakonec i vaše konstatování, že dítě má IQ 110 a přesto je velice inteligentní svědčí o tom, že to moc nechápete. Jak jste poznal/a, že je dítě "velice inteligentní"? A jakým způsbem bylo jeho IQ testováno? Test pro dospělé v tomto případě nelze použít a výsledky jsou přinejmenším zkreslené.
@zajda888: Dle testů na VŠ v době, kdy mě bylo cca 22 let mám IQ 161. Přesto jsem docela normální člověk a ve vědě bych se nejspíš neuplatnil. A ani bych nechtěl, nebavilo by mě to. A s tou hranicí nadprůměrné inteligence bych byl také opatrnější a podle různých podkladů bych ji zvedl až někam ke125.
@hdshxbxcbx: A které?
110 je průměr, nicméně stejně to moc nevypovídá, pro život žádná zvláštní schopnost jen z výše iQ nevyplývá. Jinak ty řeči jednoho každého občana ČR, jak má 148 nebo 160 je spíš k smíchu.
Je smutné, že se tak zaměřujete na inteligenci svého dítěte a že od něj máte taková očekávání. Samotné IQ není pro uplatnění ve vědě zcela vypovídající. Nikdy jsem si IQ neměřila, vystudovala jsem vysokou školu, kterou jsem chtěla, pracuji v oboru, mám dostatečný příjem a tak mi to stačí.
K tomu, od jakého IQ se může osoba dostat do vědy - z mých spolužáků z VŠ vím asi o třech, kteří se hlásili na doktorské studium, a všichni se dostali. Nemám pocit, že by mezi ostatními studenty nějak inteligenčně vyčnívali. Sesmolit nějaký vědecký článek nebo udělat menší výzkum dokáže při troše snahy i student s lehce nadrpůměrnou inteligencí, na to není potřeba být Einstein Ve skutečnosti o práci ve vědě není až takový zájem - dělat někde za pár korun, spoléhat na granty a mít částečný úvazek na univerzitě není nic extra lákavého.
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.