Nejste přihlášen/a.
Dobrý den, podle mého byste měl alimenty platit do doby, než si začne váš syn vydělávat na živobytí, tedy než si najde nějaké zaměstnání. Nebo ho necháte bez peněz, když si práci nebude moci najít? A ano, na VŠ to může být tak, že opravné zkoušky jsou až za několik měsíců od těch řádných.
Diesel a Gismo: A kde v mém textu vidíte, že píši o nemakačenství? Domýšlíte si něco, co tam vůbec není. Najít si práci chvíli trvá. Řekněme, že synek tazatele v září úspěšně dokončí studium na VŠ a půjde si hledat práci. Tu najde až v polovině října. V polovině listopadu dostane první výplatu. A do té doby bude žít z čeho? Ze vzduchu, protože ho tatínek nechá na holičkách a přestane mu alimenty vyplácet již v září?
Takže jako když se bude bez práce (a zájmu si najít práci) flákat třeba dalších 5 let tak pořád platit?
Píšete než si začne vydělávat na živobytí-ale ono to až tak úplně není pravda!
Pak když ukončí statit sudenta a stane se z něj uchazeč o zaměstnání pak již nebude platit alimenty.
Zatím to máte jasné, platíte a myslím, že nemůžete jen tak přestat až dostuduje ale musíte o zrušení žádat.
O zrušení žádat nemusí. Jakmile obdrží od syna potvrzení o ukončení studia, přestává platit. I kdyby se to synovi nelíbilo, nic s tím nenadělá. Ukončením studia povinnost platit alimenty končí.
Ano, je to tak jak píši. V této oblasti se vyznám. Samozřejmě se může vyskytnout výjimka, kdy je dítě těžce postižené, ale u zdravého potomka to opravdu končí ukončením studia. Soudem je už tohle zbytečné řešit. Kdyby se syn přesto s potvrzením o ukončení studia domáhal o obnovu placení alimentů, je to bezpředmětné.
@bhf - Schopnost se sám živit nesouvisí s termínem výplaty ani s její výší. Samozřejmě u zdravého jedince
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.