Nejste přihlášen/a.
Vašemu zmatenému popisu nerozumím.
Byt byl Váš, protože koupí družstevního podílu jste se stal členem družstva, což znamená, že nejste vlastník ničeho, nejde přece o byt v osobním vlastníctví. Takže Vaše manželka by se musela stát členem družstva také. Jinak je jen a jen nájemník družstva, takže bud nevíte o čem mluvíte anebo si zákony ČR vykládáte po svém, ale realita je uplně jiná.
Manželka má papír jako Vy, že je také členem družstva? Pokud ho nemá, tak jí tam nepatří v bytě ani m2.
Připsat někomu polovinu bytu můžete jen v případě, že byt je v osobním vlastnictví a sepíšete u notáře něco jako darovací smlouvu. Pak se to zanese do katastru. Ale pokud je to družstvo, tak na katastru je vlastníkem družstvo. Vy ne. V jiné pozici jsou Vaše děti, ty mají automatický nárok a dokonce pokud jsou nezletilé, je nesmíte ani vyhodit z bytu.
Tak jak to tedy máte?
Dolgo, u družstevních bytů jsou jiná pravidla. Když byt během manželství dostane manžel darem třeba od svých rodičů, automaticky se převedou členská práva i na jeho manželku, aniž by něco podepsala! A to i v případě, když rodiče napsali, že je to dar jenom a pouze synovi. Když pak chce manžel převést byt na někoho dalšího, musí mít souhlas manželky, která k bytu přišla, jak slepej k houslím..Manželka je ve věci toho bytu zvána k advokátovi zároveň s manželem. Znám to z rodiny.
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.