Nejste přihlášen/a.
@ma - chtel bych napadnout, zpochybnit plnou moc. Jaka je tedy promlceco doba u dedickeho řízení?
Pletete dohromady dvě věci - znovuotevření dědického řízení a napadení plné moci.
U dědického řízení promlčecí lhůta není - lze je znovu otevřít například v případě, že se objeví nový majetek, který v tom původním nebyl projednán, další nepominutelný dědic - typicky nemanželské dítě atd., což není váš případ.
Pokud se domníváte, že namísto plné moci k zastupování byl předložen jiný text, jednalo by se o trestný čin podvodu, u kterého je (podle výše způsobené škody) promlčecí lhůta mezi 3 - 15 roky (§ 34 tr. z.).
věřte nebo ne, ono se při vyřizování dědictví taky přihlíží k tomu, jaká byla jeho skutečná hodnota, kdo se o babičku a dědu staral a kdo zajištoval a zaplatil pohřeb. Váš otec to nebyl.
figurku, můžete Váš názor "babičku a dědu staral a kdo zajištoval a zaplatil pohřeb" něčím doložit? Jedině se v řízení řeší pohřeb, přesněji náklady na něj. Proto se první zve zařizovatel pohřbu.
Děkuji za poučení.
Mám dojem, že @figurek má na mysli
z. č. 292/2013 Sb. o zvláštních řízeních soudních
§ 154 Pozůstalost s majetkem bez hodnoty nebo nepatrné hodnoty
(1) Zanechal-li zůstavitel majetek bez hodnoty nebo jen majetek nepatrné hodnoty, soud usnesením vydá zůstavitelův majetek tomu, kdo se postaral o pohřeb, jestliže s nabytím tohoto majetku vyslovil souhlas, a současně řízení zastaví; to neplatí o takovém majetku zůstavitele, o němž zákon stanoví, že k němu nabývají vlastnické právo jiné osoby.
Ale třeba nám to vysvětlí jinak.
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.