Nejste přihlášen/a.
Pokožku je nutné chránit zejména mezi 11 a 14 hodinou. Po 16 hodině by se měli chránit lidé se světlou pokožkou (tzv.keltský typ). Pokud má někdo pokožku středomořského typu a je již opálený, pak v pozdním odpoledni není ochrana nutná. Teplota vzduchu samozřejmě na riziko spálení nemá žádný vliv.
Promiňte mi mou odpověď: Namazat se můžete, třeba slivovicí, ale to pak nelezte do hloubky!
Jinak mi není jasné, co by měla mít 16 hodina společného s mazáním opalovacím krémem. To není o hodině, to je o momentálním počasí. Mazat se před vstupem do vody je vcelku nesmysl. Vykoupejte se, osušte se a oschněte a pak se namažte. A je jedno, jestli je 11 hodin nebo 17 hodin, podstatné je, zda svítí slunce naplno, popř. i jaká je teplota vzduchu. Samozřejmě univerzální návod neexistuje
Záleží, jakou máte plet, jeli světlá a opalujete se do červena, mažte se vždy, když sluníčko praží bez ohledu na hodiny. Jsem od jarního sluníčka hned snědá, do bazénu na zahradě se nemažu, mám již "podklad". Avšak neležím u bazénu hodiny, jen chvilku, abych oschla.
Z vlastní zkušenosti vím, že se dá spálit mnohem lépe v bazénu, než vedle něj. Voda vás pocitově ochladí, takže máte pocit, že se neopalujete. Ale sluníčko prochází i vodou. Takže bych se mazala. Rozhodně. A záleží na typu přípravku, některé jsou voděodolné, jiné méně. M.
Chachn - bude na tom něco. Podle mě voda sluneční záření přitahuje (mokrá kůže) a stejně tak se i záření odráží od vodní hladiny, takže schytáme větší dávku.
@72mona3 Z vlastní zkušenosti vím, že se dá spálit mnohem lépe v bazénu, než vedle něj.
Kapky vody působí jako lupa, tedy intenzita slunečního záření na lidskou pokožku je větší
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.