Nejste přihlášen/a.
Dobrý den, majitel bytu (nemovitosti) může trvalý pobyt (nikoliv bydliště) zrušit nebydlící osobě na radnici (Evidence osob) tzv. vyvoláním správního řízení - tam už Vám poradí přesně (formulář, dva svědci, resp. jejich podpis a poučí i o možnosti odvolání "rušené" osoby). Pokud jste majitel bytu, tak si zámek klidně můžete vyměnit (když už Vám přítelkyně nevrátila klíče). Jestli se bojíte exekutora, tak stejně může přijít i k Vám - ten jde tam, kde si myslí, že má exekuovaný nějaký majetek (tak ho pošlete na adresu maminky Vaší expřítelkyně). Zdravím!
Správnou odpověď máte od Bena a jedubabičky.Vyvolat správní řízení na evidenci obyvatel a del jejich požadavku-2 svědky co dosvědčí že tam ona osoba nebydlí atd ,po cca 3 měsících se spr.řízení ukončí s ukončení TP ve Vašem bytě.Nedávno jsme toto absolvovali .nebyl žádný problém až na ty lhůtyve vyřízení-obeslání všech zúčastněných, pak zaslání že se daná věc řeší= bylo zahájeno spr. řízení a jako poslední pak vyrozumění o ukončení spr. řízení které nabude právní moci po uplynutí další doby.
@zavinac - Pokud se nechce odhlásit,tak je problém,,právě tohle zažívám,,nemí to tak jednoduché ,jak se tady píše
Je - jen je potřeba dodržet stanovený postup.
@petrpa - Zkusím tedy v pondělí zaskočit na úřad, at mi poradí.
Tady k tomu máte přehlednou tabulku - na všech úřadech je to stejné.
a tady je ten vzor žádosti, co je v tabulce zmíněn
jen si musíte upravit údaje.
Zajdete si na obecní úřad a úřednice s vámi napíše oznámení zahájení správního řízení.
Pak se té slečně budou posílat výzvy k vyzvednztí na poště.Pokud slečna nebude reagovat výzvy se budou posílat dál,
já už mám třetí.Tady se to dobře čte,ale skutečnost je jiná.Jinak se staví než je napsáno.
Koukla jsem se na Černé ovce jak na to ,ataké tam to bylo jednodušeji podáno,ale je to jiné Nejednají podle toho.Dejte si do vyhledání jak odhlásit nájemníka,,,je tak video s různýma úřednicema a jak každá jinak to řeší.
Já totéž zažila před rokem s bývalým manželem.
Zašla jsem na úřad kde jsem podala žádost ke které jsem musela doložit, že býv. manžel nemá k bytu užívací právo. Dále jsem musela uvést svědka, který mi potvrdí, že v bytě nemá žádné své věci a ani zde nebydlí.
Zahájili správní řízení a museli jsme oba dojít na úřad podat výpověď. Manžel se nedostavil, takže pozvali na další termín i mnou uvedeného svědka. Manželovi byl zaslán záznam z jednání, aby se mohl vyjádřit, ale opět si jej nevyzvedl, takže byl tento záznam po měsíci vyvěšen na úřední desce. A až po určité době cca 14 dní mi bylo zasláno rozhodnutí.
rozejít není rozvést, nebo jste nebyli svoji? Zkuste se poptat na úřadě...
cco kouknout sem: bezplatnapravniporadna.cz/...
nechci se mýlit, ale pokud jste majítel bytu, napište jí měsíční vypověď, zřejmě jste neměli s.polu podnjemní smlouvu a poté to ohlašte na městském úřadě.
Zrušit TP osobě může ohlašovna na návrh oprávněné osoby uvedené v § 10 odst. 6 písm. c) zákona.
Touto osobou je:
osoba starší 18 let, způsobilá k právním úkonům, která doloží vlastnictví bytu nebo domu (výpis z katastru nemovitostí) nebo doloží oprávněnost užívání bytu (např. nájemní smlouva).
Je jí tedy majitel ale i nájemce.
Tato osoba se musí s návrhem obrátit na městský úřad a prokázat, že
zaniklo užívací právo občana k objektu nebo vymezené části objektu, jehož adresa je v evidenci obyvatel uvedena jako místo trvalého pobytu občana
a zároveň občan neužívá tento objekt nebo jeho vymezenou část.
K prokázání těchto skutečností je možné použít např. výpověď z nájmu bytu, novou nájemní smlouvu nových nájemníků s prohlášením, že osoba již v bytě nebydlí, svědectví sousedů atd. O zrušení TP bude vedeno správní řízení se vším všudy, tedy i s dokazováním, proto správní orgán navrhovatele vyzve, jaké dokumenty má předložit, je oprávněn provést i místní šetření atd. Konkrétní forma však vždy záleží na daném úřadu.
@zavinac - O té desce jsem také slyšela a co se tím dokáže?
Doručení, respektive fikce doručení těm, kterým jinak doručit nelze - například vašemu spolubydlícímu, který si nevyzvedává poštu.
Z. č. 500/2004 Sb. správní řád
§ 25 Doručování veřejnou vyhláškou
(1) Osobám neznámého pobytu nebo sídla a osobám, jimž se prokazatelně nedaří doručovat, jakož i osobám, které nejsou známy, a v dalších případech, které stanoví zákon, se doručuje veřejnou vyhláškou.
(2) Doručení veřejnou vyhláškou se provede tak, že se písemnost, popřípadě oznámení o možnosti převzít písemnost, vyvěsí na úřední desce správního orgánu, který písemnost doručuje; na písemnosti se vyznačí den vyvěšení. Písemnost nebo oznámení se zveřejní též způsobem umožňujícím dálkový přístup. Patnáctým dnem po vyvěšení se písemnost považuje za doručenou, byla-li v této lhůtě splněna i povinnost podle věty druhé.
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.