Nejste přihlášen/a.
Pokud došlo ihned po zasažení k neutralizaci (Soda),nemusí dojít k hlubokému defektu.Bude zasažena jen pokožka.Také je důležité,zda kyselina byla koncentrovaná,nebo naředěná.Koncentrovaná zuhelnatuje.Totálně a ihned odnímá vodu a spálenina je hluboká.
JABRAKA
Kyselina chromsírová je silně oxidující kyselina.Ta dojkáže ve vteřině rozleptat kožené boty,neřku lidskou kůži.
JB
Vynořilo se mi jedno upozornění.Při omytí sírovky je nutné použít rychle velké množství vody.Otření vlhkým hadrem může znamenat vysokou teplotu místa,kde dochází k ředění kyseliny.
No však říkám, že jsou mnohem horší kyseliny než sírovka. To je v podstatě hodná kyselina a člověk co se jí polije, může volným krokem dojít k výlevce a tam se umýt. Leptá opravdu pomalu. Já jsem tenkrát byla u výlevky ve vteřině a následky žádné. A dnes na chromsírovku dlabu a nádobí čistím ve směsi ethanolu a hydroxidu. Odmaštuje to krásně, není to jedovaté, při polití nenadělá škodu a když se to někam omylem vyleje nezasviní to navždycky půlku laborky.
Dobrý večer
Myslím že to bude dobré, většinou stačí řádně a trvale omývat vodou. Stalo se mi na vojně, nesl jsem takové malé akumulátory a protože byly relativně lehké měl jsem je v náruči, co se nestalo, elektrolit mi vytekl na svetr a vsákl se až na kůži Pálilo to jako čert, takže vše dolů a rychle do sprchy, kůži se nestalo nic. Zato svetr to už nerozdýchal na poleptaných místech se později doslova "vydrolil" škoda ho
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.