Nejste přihlášen/a.

Přihlásit se do poradny

 

Jak začít farmařit?

Od: keny* odpovědí: 7 změna:

Ahoj jen chtěl bych se zeptat na to jak začít farmařit a vůbec založit si farmu atd.. Být farmářem byl vždycky můj sen a mého táty taky jenže ten si svůj sen nikdy neuskutečnil, protože po svatbě už neměl s mojí matkou dobrý vztah, ale to sem nepatří. Zkrátka chtěl bych začít farmaři a hrozně by mě to bavilo a vím byla by to makačka, ale aspon bych dělal něco co mě baví. Díky moc za případné odpovědi :D

PS:Je mi třináct (vim sem celkem kid ale co)

 

 

7 odpovědí na otázku
Řazeno dle hodnocení

 

 

hoststary*

5x

Zkuste jen tak navíc k vašemu povolání něco pěstovat. Třeba včely. Jeden, dva včelíny a pak třeba pojízdný včelín, který zavezete doprostřed jetelové louky. A uvidíte, jaké to je starat se o živé tvory.

Nebo zkuste pěstovat králíky. Jestliže máte dost krmiva i pro větší chov, možná si pořídíte víc králíků, budete se stále učit, radit se s ostatními králíkáři, budete shánět krmení a uvidíte, jaké šílené množství sena pro ně budete potřebovat, očkování, veterináře, čištění kotců atd... třeba se vám bude dařit, kdo ví.

Nebo zkuste pěstovat něco, co vydělá peníze i na malém políčku. Třeba česnek. A až bude zrát, budete spát na poli a hlídat ho před drzými zloději. Totéž s mákem nebo i jenom cibulí nebo bramborami. Zlodějů je dost a dost.

A když něco vypěstujete, je tu druhý problém, jak to prodat. Skladovat do doby než to prodáte. Sledovat počasí, jeden rok se urodí, jiný ne. na okurky nebo rajčata vám přiletí plíseň a je po úrodě, práci i nadějích. Obdivuji všechny sedláky a pěstitele a chovatele, že to umějí.

jenda2*

Čeština je opravdu pro někoho problém. Pěstovat včely je nějaký nový druh činnosti. Jinak k otázce: pokud je v rodině pole, nějaká šance tady je ale výsledek bude jen zklamání a docela slušné dluhy.

 


2x

Ahoj. Mrkni do diskuze která zde proběhla na toto téma.

poradte.cz/...

 

liska*

0x

My jsme začali slepicema. Pak jsme přidali postupně kachny, krůty, králíky, kozy a kůzlata. Máte dostatečný pozemek, kde by to sousedům nevadilo a dalo se třeba pěstovat některé krmivo? Máte dost vody? Hnojiětě a studna, zjistěte si vzdálenost kvůli průsaku.Louku na sekání? Navštivte nějakou, třeba kozí farmu a dejte řeč, co to obnáší. Většinou jsou farmáři rádi za zájem a jsou sdílní. Zjistěte si, kde jsou v okolí různé chovatelské výstavy, kde se dá seznámit s lidmi, co o tom hodně vědí. Je tu internet. Za nás se listovalo v knihách nebo chodilo k sousedům. Hospodářství Vám určí režim dne. Ráno před snídaní jsme každý pokrmil a obstaral to svoje /syn králíky, dcera koze nápoj a podojila, manžel drůbež. Já domácnost a zahradu. Pak umýt, oblíct do civilu a do školy. A večer znovu. A pak jednou týdně větší akce, jako poklízení,...


doplněno 27.06.17 21:51:

Pak musíte mít kontakt na veterináře, nebot je u něčeho povinnost očkování /třeba králíci/.


doplněno 27.06.17 22:02:

A jak šla děcka na vysokou a odcházela z domova, tak se zase postupně ubíralo. Ony totiž ubývají síly a my takhle hospodařili vedle svého zaměstnání. Nakonec do důchodu zbyla jen malá zahrádka a drůbež. Ornice se zatravnila, vysadily se švestky.

 

pohanka*

0x

Farmařit, sedlačit je nejlepší na své půdě, pozemku, lese, na svém statku se svými stroji. To nejlépe vráceném v restituci.

Zde se ukazuje proč žili naši předkové společně se svojí velkou, vícegenerační rodinou pohromadě, vedle sebe.

Byla zapotřebí každá ruka. Když vypadla jedna /nemoc, děti, úmrtí/, přišla pomoci jiná.

Jak se píše v odkazu, je to práce na pořád a mnoho rodin tohle neustojí. Doba je jiná. Ten, kdo ví, do čeho jde, tak to zvládne. Ale každý Vám řekne, že jednou za rok je potřeba z toho kolotoče vypadnout a tedy mít někoho, kdo Vás na ,,farmě zastoupí,,.

Musíte začít v malém, spíše jako koníček a postupně přidávat. A rozhodnout se, jestli rostlinný nebo živočišný ,,koníček,,.

Možná se podívat na šou ,,Farmář hledá ženu,, ale to jenom s profesního hlediska. Jak ano, a co již ne. I z těch pár záběrů na systém hospodaření a péče o stavení a dobyteček je poznat, kde vládne pracovitá ruka a kde je hodně slov do větru. Hodně přání, plánů, ale mnohdy síly nestačí.

Ve třinácti máš hlavní úkol co se famaření týče - zvolit školu která tu k něčemu bude. Samozřejmě jestli máš prostory vhodné k chovu, můžeš začít točit třeba brojlery, krůty,kachny nebo husy. Králíci to je dost ošemetná záležitost, Buď se množí moc nebo vůbec a navíc si je nejčastěji vybírají nemoci. Vedle toho jsou brojleři naprosto bezproblemová záležitost. Poprvé koupíš čtrnáctidenní a s narůstajícím umem můžeš přejít na dvoudenní za pár korun.

 

rv*

0x

Dobře se uč, at vystuduješ vysokou školu, optimálně zemědělského zaměření. Farmaření není to, co před sto lety. Bez ztráty budeš, když budeš správně vyplňovat papíry, žádat o dotace a pěstovat dotované plodiny. A na poli se budou plahočit ukrajinky.

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.

Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.

Copyright © 2004-2025 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]