Nejste přihlášen/a.
Nějak si to nedovedu představit o čem je řeč. Jako že mezi dvěma zahradami místo pruhu zeleně bude ulice? Na pozemku šíře 6m? Možná tam nějakou cestu nacpou, ale zajímalo by mne, co tam postaví - k čemu cesta povede. Níže důvod, kvůli kterému my údajně nepostavíme dům na parcele (dva už tam 70 let stojí), třeba to k něčemu bude?
501/2006 Sb.
§ 22
Pozemky veřejných prostranství
(1) Nejmenší šířka veřejného prostranství, jehož součástí je pozemní komunikace zpřístupňující pozemek bytového domu, je 12 m. Při jednosměrném provozu lze tuto šířku snížit až na 10,5 m.
(2) Nejmenší šířka veřejného prostranství, jehož součástí je pozemní komunikace zpřístupňující pozemek rodinného domu, je 8 m. Při jednosměrném provozu lze tuto šířku snížit až na 6,5 m.
Nikdo s tím však nepočítal a obecní pozemek za svým domem začal užívat např. na dovoz dřeva na topení... A měl k užívání cizího pozemku souhlas majitele?
No, z původní otázky jsem měl jinou představu o uspořádání a situaci. Teď to chápu tak, že obec pozemek prodá a vy budete mít za plotem zahradu souseda.
Změna záměru obce by měla být podložena změnou územního plánu. Ta musí být schválena zastupitelstvem obce a s tím by bylo vhodné jednat. Máte obci co nabídnout jako protiváhu za to, že využíváte její majetek? Co jste ochotní udělat pro to, abyste mohli pozemek využívat i nadále? Jediné východisko vidím v tom, nabídnout obci odkup pozemku. Ale pořád nemám jasno v tom, proč by vaše nabídka měla být výhodnější než varianta prosazovaná obcí. Navíc mám pocit, že jakmile dojde na placení, tak se "spravedlivé" rozhořčení mnoha ze současných 9 protestujících rozplyne jak pára nad hrncem...
Zdravím, spíš než petici bych se snažila pozemek od obce koupit. Vy ho využíváte jako přístup ke svému pozemku, je to Váš zájem. Znám takové, co byli v podobné situaci - užívali cizí pozemek, když měli možnost koupit, bylo jim líto peněz. Změnil se majitel pozemku a ejhle, oni se diví, že je to jinak. Třeba to dřevo si nosí přes chodbu domu ...
Jestli jsem to dobře pochopila, tak by v budoucnu byl pás řadovek A, zahrady řadovek A, zahrady řadovek B, pás řadovek B. Mezi zahradami A a B by nebyla ani cestička pro pěší, jen plot.
Tuto situaci znám. Někdy v šedesátých letech někdo něco zanedbal a je nás pár sousedů, kteří se bojíme, co by se stalo, kdyby nám třeba hořela kůlna na zadní zahradě. O tom, že se všechno, co je potřeba při drobné práci na zahradě i větších opravách zadní části domu, musí nosit v rukách přes chodbu, ani nemluvím.
Ve vašem případě by mezi zahradami A a B měla zůstat cesta na projetí vozidla. Zkuste to přes hasiče. Pokud ale město při budoucí výstavbě s cestou počítá a vy jen přijdete o kus šikovného místa na uskladnění dřeva, tak asi nenaděláte nic.
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.