Nejste přihlášen/a.
Dobrý den,
jsem vlastníkem chaty,na kterou jezdím tak pětkrát ročně.Odpad co za výkend "vyprodukuji" vozím domů jelikož nemáme u chaty popelnici a to ne jen z důvodu,že by to bylo zbytečné,ale k chatě nevede ani žádna komunikace,takže by byl svoz nemožný.Přesto po mě chce obec zaplatit za svoz komunálu.Když jsem telefonicky volal na místní úřad bylo my řečeno,že mám použít popelnici někoho v obci,nebo že je v obci jednou měsíčně přistaven kontejner kde mohu své odpadky vyhodit(ano pojedu 40 km tam a 40 km zpět jen kvůli tomu abych vyhodil igelitku z Tesca odpadků).Placení poplatku je prý v obecní vyhlášče.
Lze se proti tomuto postupu úřadu nějak bránit?
Děkuji
Ne nejde, přesněji musel by jste jednat s úřady o prominutí poplatku, pořípadě zařídit změnu zákona.
Za chalupu a chatu se platí,je na to opravdu zákon...Dám Vám svůj příklad-my platíme za každého člena domácnosti v jednom domě,a manželovi ,když zemřela maminka v baráku vedle-tak jsme popel.odhlásili,ale bylo nám řečeno,že za objekt budeme platit jedn.částku-jako za rekr.budovu...že na to je zákon-tehdy to bylo 150kč za rok,dnes už to je 490kč...tak než bysme se hádali,tak platíme...Je to blbost,nebot tam nikdo nebydlí,a tak neprodukuje žádný odpad...ale tak to u nás holt v zákonech je-nesmysly.Vy tam aspoň jezdíte.
atramo, zkusila jste (Váš manžel) požádat o prominutí poplatku? Já žádám každý rok a je mi vždy vyhověno. Jen ukážu doklad, že jsem zaplatil i tam, a je OK. Ale musím každý rok žádat.
Tak u kolegyně atramy dávám šanci na osvobození od poplatku. U tázajícího se ale asi šance není. Zákon o místních poplatcích říká, že se poplatek platí za každou osobu trvale hlášenou a dále za rekreační objekt a nebo objekt sloužící k rekreaci. To znamená, že se neplatí pouze za rekreačky s evidenčním číslem, ale i s číslem popisným, kde budova k rekreaci slouží. A to se prokázat dá. Takže u budov, které rekreaci neslouží a ani se tam odpad netvoří, by se platit poplatek neměl. Podobně jsem to měla já v Kolíně, když mi zemřela matka a dům byl do doby prodeje neobydlený a nijak využívaný ani k rekreaci a nebo přechodnému bydlení. Oznámila jsem to na Technické služby i na Městský úřad a i když jsem odpověď nedostala (to je pěkný nešvar některých úředníků, že jim nestojíme ani za odpověď), poplatek jsem neplatila a ani nedostala žádnou upomínku. Takže za rekreačku ano, i když se tam nejezdí často. Poplatek se totiž platí nejen za popelnici a nebo odpadové pytle, které by Vám měli zajistit, ale i za sběrný dvůr, kontejner a nebo odpadové koše. Eventuelně i za likvidaci černých skládek a také se z něho platí výdaje za administrativu spojenou s touto činností. Atramo, určitě si písemně požádejte z těch důvodů, jak jsem uváděla. Ještě předtím se seznamte s OZV (obecně závaznou vyhláškou) o místním poplatku za odpad a odvolejte se na příslušné odstavce. Když si nebudete vědět s něčím rady, napište mi na vnitřní poštu město nebo obec a já se na vyhlášku také kouknu. Hezký večer, kus města už nejde elektřina, tak mám také obavy, kdy to blikne i u mě.
doplněno 15.10.09 20:40:U té rekreačky by byla jediná šance, že by se prováděla nějaká zásadní rekonstrukce a budovy by nebyla obyvatelná. Ovšem zase by to muselo být v souladu se stavebním úřadem. Takže to opravdu nevím, jaký důvod by to umožnil prominout. Nechci zpochybnit Vaše tvrzení, ale to jsem slyšela mnohokrát. I moje kamarádka z mládí mi tvrdila, že si vozí odpadky domů. Ale že chalupu pronajímala, to jaksi zapomněla podotknout.
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.