Nejste přihlášen/a.

Přihlásit se do poradny

 

Škoda způsobená zaměstnavateli v době volna

Od: spotrebic odpovědí: 6 změna:

Dobrý den.

Jako řidič autobusu jsem způsobil zaměstnavateli na vozidle škodu. Bylo to ovšem v době, kdy jsem neměl za volantem co dělat, protože jsem měl podle nařízení 561/2006 čerpat týdenní dobu odpočinku 45 hodin a jízdu jsem odjel, protože mám dobré srdce a nechtěl sem šéfa dostat do krizové situace.

Má teď po mne nárok žádat náhradu škody, nebo si budeme muset navzájem udělat ten naschvál, že po mne škodu bude uplatňovat a já na něj za odměnu pošlu kontrolu z odboru dopravy?

Vím, že je to moje blbost, ale i takové věci se stávají.

 

 

6 odpovědí na otázku
Řazeno dle hodnocení

 

 

majsterjoe*

1x
Tak pokud si to udělal pro šéfa, tak snad šéf se tě zastane. A pokud ne, pak můžeš posílat jakoukoliv kontrolu, ale myslím ze tady vyhraje šéf. A ty si pak budeš hledat novou práci.

 

dam®

1x

Prvně, oba dva jste porušily předpisy, šéf, že tě ukecal a přitom věděl že máš odježděno a ty, že jsi svolil a věděls že jsi v limitu. Pokud šéf bude nárokovat úhradu škody po pojištovně a ona se proštourá danou nehodou, tak máte oba problém a velký, protože se jedná zřejmě o hromadnou přepravu osob, ale zásadně to odskáčeš ty, protože jsi neměl za volantem co dělat i kdyby se jednalo o práznou jízdu. Ještě, škoda vznikla jen na autobusu, nebo ještě jinde, pak by se snad dalo něco vymyslet.


doplněno 03.08.16 17:59:

Tip, soudit se nebude, protože by riskoval hloubkovou kontrolu v podniku a ještě by si naběh na smeč pro nedodržení bezpečnostních předpisů. Pokud tvůj případ neřešila pčr, tak se to třeba stalo na území vašich garáží...

 

spotrebic

Tak o práci strach nemám, v ČR chybí 6000 řidičů.

Škoda se naštěstí stala pouze na vozidle, žádné zranění.

Vím, že z odboru dopravy mohu být pokutován 28 dní zpětně, pak už má problém po dobu dvou let pouze zaměstnavatel, který je povinen dva roky uchovávat záznamy o pracovních činnostech řidičů tyto dva roky.

Leda že by mne někdo zpětně udal za obecné ohrožení.

Jde mi o to, zda můžu přijít za vedoucím s hotovou věcí, že mu např. škodu 30.000 Kč neuhradím, on by se pak o ně soudil a zda by měl šanci ten soud vyhrát.

fjhg
Obávám se, že on vám škodu může strhnout z platu a soudit byste se musel vy.
iz*

Zaměstnanec odpovídá za škodu způsobenou zaměstnavateli, ale zaměstnavatel musí prokázat zavinění škody zaměstnancem.

Já bych poradila se se zaměstnavatelem nepřít, vyšlo by Vás to dráž.

 


0x

Tohle si musíte dohodnout s ním tak nějak mezi čtyřma očima. On si je dobře vědom, že vás dotlačil do nezákonné jízdy a nejspíš ví, že pokud vám to dá nahradit, tak mu za a) přijde kontrola a b) od vás už nikdy přesčas neuvidí. Samozřejmě pokud je idiot, budete se s ním hádat.

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.

Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.

Copyright © 2004-2025 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]