Nejste přihlášen/a.
Dobrý den, ve čtvrtek jsem podavala telefonicky výpověď dohodou personalistce, nejblžší termín mi byl sdělen dnešní pondělí personalstkou, náleží m 5 dnů dovolené, které jsem řekla, že bych vybrala v týdnu od 8.6-12.6... Dnes jsem jela odevzdat notebook a klíče vedoucí, která mi sdělila, že s tím nesouhlasí.
Ve středu bych měla nastoupit do nové práce, o kterou bych nechtěla přijít.
Pracuji v pojištovně,jako pojštovací poradce - přepážka, co by v tomto případě znamenala ztráta důvěryhodnosti? Ukončili by mi pracovní poměr ihned? Nebo je nějaká jiná možnost?
Co by pro mě znamenalo, kdybych do práce nepřišla a šla do nové? Jaké by pro mě byli sankce?
Jinak mi ve čtvrtek bylo sděleno, že mám zaslat poštou, doručeno bylo v pátek a dnes měl podepsat ředitel, jenže právě se p.vedoucí s ředitelem zná a tudž pomohla tomu, aby se to nepodepsalo...
Ukončení pracovního poměru dohodou se jmenuje proto dohodou, že s ním musí souhlasit obě strany. Není to jednostranný akt, který by stačilo jen ohlásit. Takže pokud zaměstnavatel nesouhlasí, nezbývá, než podat standardní výpověď a počkat dva měsíce výpovědní lhůty.
Nedodržet výpovědní lhůtu je známka toho, že zaměstnanec není spolehlivý (nehledě na sankce jako je třeba náhrada škody). Leckomu by to mohlo vadit.
doplněno 08.06.15 14:33:To, že výpověď dohodou neexistuje, že je buď výpověď nebo dohoda, to tu padlo snad tisíckrát.
Z pracovně-právních vztahů nemůžete dělat holubník. Pracovní smlouva, kterou jste podepsala, Vás i zaměstnavatele k něčemu zavazuje. Dnes už si nikdo nic nedělá z toho, že něco podepsal, a to je ten problém.
Výpověď ani dohoda o rozvázání pracovního poměru se nepodávají telefonicky. Jestliže jste skutečně napsala "výpověď dohodou", je to nesmysl a divila bych se, kdyby se k tomu někdo z vedení vyjadřoval (i když, dnes je možné všechno). Jestli jste žádost o rozvázání pracovního poměru formulovala jako dohodu, znamená to, že se chcete dohodnout, tedy musí souhlasit obě strany. Když vedoucí nesouhlasí, dohoda padá. Nezbude Vám než podat výpověď a dodržet výpovědní dobu.
O zaměstnance, který do minulé práce "nepřišel", bych jako zaměstnavatel nestála - mohl by mi udělat totéž, protože nemá zábrany ani ponětí o elementární slušnosti. O sankcích tu už bylo odpovězeno.
Není zaměstnanec jako zaměstnanec. Zaměstnala jsem člověka, který takto odešel z jiné práce. V minulé byl dlouhodobě nespokojený, a bylo mu řečeno at si najde jinou, že může jít hned.Když si našel, bylo mu řečeno že na dohodu nepřistoupí.Kontaktovala jsem jeho minulého zaměstnavatele, a setkala jsem se s arogantním přístupem...nedivím se tedy že chtěl odejít.Dostal nějaká Áčka a výpověď. Musím říci že lepšího " pracanta" jsme si nemohla přát.Je to člověk spolehlivý,samostatný a obětavý a pracovitý.Takže neházejte všechny do jednoho pytle.
Ano to asi jsem...
Na druhou stranu mám i spoustu negativních zkušeností se zaměstnanci...především s pracovníky na DPP... Chápu je spousta zaměstnavatelů ,kteří umí "brigádníky" zneužít, já se snažila vždy jednat korektně a vše jim zaplatit.Ovšem setkala jsem se i se situací, kdy mi buď nepřišli bez vysvětlení do práce, popřípadě ráno poslali sms, nejdu,nechce se mi...Moje práce je závislá na lidech, a pokud vám z 10 lidí takhle ráno nepřijde 5 do práce...je prostě problém... Pokud to vím den před tím, jsem schopná zavolat " náhradníky"..ovšem pokud na ně čekám marně ráno...
Proto mě občas překvapuje jak dokáží lidé nadávat na zaměstnavatele ,ale druhá strana když si postěžuje, že se zaměstnanec chová "nevhodně" je pranýřována za to že si vůbec postěžoval...
Dobrý den. Výpověď dohodou neexistuje. Buď se jedná o rozvázání pracovního poměru dohodou a pracovní poměr tudíž skončí v den, na kterém se obě strany dohodly, nebo se jedná o výpověď, která na sebe ze zákona váže dvou měsíční výpovědní lhůtu. V obou případech se postupuje dle zákoníku práce písemně. Kdybyste do práce nepřišla, může to zaměstnavatel vyhodnotit jako hrubé porušení pracovní kázně a může po Vás žádat úhradu škody, jestli-že mu svým chováním nějakou způsobíte. Doporučuji se se zaměstnavatelem opravdu dohodnout na ukončení pracovního poměru, nebo dodržet dle zákoníku práce dvou měsíční výpovědní lhůtu a domluvit se v budoucím zaměstnání, že z toho důvodu nastoupíte později.
"Výpověď dohodou" neexistuje!
Pracovní poměr můžete rozvázat dohodou, kterou lze uzavřít pouze v případě,
že s ní souhlasí obě strany (mělo by to být zřejmé už z názvu dohoda).
Nebo budete muset dát výpověď s dvouměsíční výpovědní dobou.
Dohoda i výpověď musí být písemné, výpověď nelze podat telefonicky.
Přestanete-li chodit do práce, může Vám zaměstnavatel za každý den neomluvené absence strhnout jeden až tři (rozhodnutí je na zaměstnavateli) dny dovolené (i zpětně) a dále po Vás může vymáhat škodu, kterou mu neomluvenou absencí způsobíte.
Pokud s Vámi zaměstnavatel ukončí zaměstnání kvůli neomluvené absenci, nebudete mít dalších šest měsíců nárok na podporu v nezaměstnanosti.
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.