Nejste přihlášen/a.
Dobrý den. Jsem ve zkušební době, otěhotněla jsem . Dostala jsem neschopenku od gynekologa a když jsem ji poslala do práce hned mi volali že za 14dní se mnou rozvážou prácovní poměr . Chtěla jsem se zeptat jaká je ochranná lhůta? Dříve jsem pracovala 8 let v obchodě.Chtěla jsem zkusit něco jiného tak jsem přešla do jiné práce. Ted se bojím že nebudu mít nárok na peníze. Scháním si brigádu abych si něco vidělala,penízky se budou hodit
Neschopenka ve zkušební době vede téměř jistě ke zrušení pracovního poměru ve zkušební době. Zaměstnavatel může po prvních 14 dnech nemoci pracovní poměr zrušit bez ohledu na těhotenství i nemoc.
" Nemoc se neproplácí" , nemoc se léčí. Bude-li nemoc pokračovat po skončení zaměstnání, budete mít nárok na nemocenské, které bude vyplácet OSSZ.
Ochranná lhůta z hlediska nároku na peněžitou pomoc v mateřství (PPM, dávka nemocenského pojištění) činí tolik kalendářních dnů, kolik dnů trvalo poslední nemocenské pojištění (zaměstnání), max. však 180 kalendářních dnů.
Přesné informace ke své situaci byste měla zjistit na OSSZ v místě sídla zaměstnavatele.
Případnou brigádu vždy předem konzultujte s ošetřujícím lékařem! V době pracovní neschopnosti budete i po skončení zaměstnání povinna dodržovat léčebný režim (kontroly chodí i během víkendů a svátků) i dobu vycházek (max. 6 hodin denně).
Neschopenku nebudu muset mít když nebudu zaměstnaná ,ne? Mám v plánu že hned po Té výpovědi zajdu na gynekologii zrušit neschopenku..
Pokud nechcete peníze za nemocenku tak ji zrušte , ale nemoc může pokračovat i po výpovědi , to znamená že bude proplacena i nemocenka po výpovědi.
Ukončíte-li po skončení zaměstnání neschopenku, můžete se připravit o peníze a o možnost zvolit výši a délku výplaty rodičovského příspěvku. Nebudete-li mít nárok na PPM, mohla byste na neschopence zůstat až do porodu a následně byste mohla volit variantu RP.
Jinak se může stát, že budete mít nárok "jen" na rodičovský příspěvek od porodu do 4 let věku dítěte bez možnosti změny ...
Nemocenské není příliš vysoké, ale pořád lepší, než zůstat bez příjmu (na brigády, které lze ukončit během dvou týdnů, moc spoléhat nemůžete) ...
Pokud bude nemocenka pokračovat i po ukončení pracovního poměru , bude Vám nemoc proplácet ČSSZ ,
ve zkušební době Vám může zaměstnavatel kdykoliv zrušit pracovní poměr i bez udání důvodu.
doplněno 30.10.14 18:50:to - ivzez - nechytejte mě prosím za slovíčko -
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.