Nejste přihlášen/a.
DPP není pracovní smlouva (nejde o pracovní poměr) a na sjednanou odměnu (nejde o mzdu) se nevztahuje ustanovení o minimální mzdě.
Na základě DPP můžete pro jednoho zaměstnavatele odpracovat v kalendářním roce maximálně 300 hodin. Takže buď nechte DPP doběhnout (zbývá-li již jen pár hodin) nebo se dohodněte se zaměstnavatelem o ukončení.
doplněno 30.05.13 22:50:@Nonono: Máte pravdu, že by měla být stejná práce odměňována (přibližně) stejně. Ovšem práce na základě DPP A DPČ není odměňována mzdou, nýbrž odměnou. Odměnu si tazatel se zaměstnavatelem sjednal dobrovolně.
Na DPP ani DPČ se nevztahují ani další ustanovení např. ohledně příplatků za práci v noci, o víkendu či ve svátek, pokud si je strany výslovně nesjednají, ...
Podle mne by se tazatel mohl pokusit se zaměstnavatelem dohodnout zvýšení odměny (nikoliv mzdy).
doplněno 13.06.13 08:42:Nemůže být rozpor v tom, že se mzda i odměna uvádějí v hrubém, zatímco tazatel zmiňuje průměrnou odměnu (tedy pravděpodobně netto)?
Každopádně zaměstnanec nemůže prohlásit smlouvu ani dohodu za neplatnou. Neplatnost by musel uplatnit sodní cestou.
Pokud zaměstnavatel skutečně vyplácí nižší odměnu, může jej tazatel vyzvat k doplacení do příslušné výše, případně se pokusit vymáhat opět prostřednictvím soudu.
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.