Nejste přihlášen/a.
Ahoj.Vůbec mi nejde tleskat do rytmu.. Vůbec nevím čeho se mám chytit(co v tom mám slyšet?). Nemám vůbec žádné hudební znalosti. Myslíte, že je to tou neznalostí, nebo něčím jiným? Hudební sluch bych řekla mám, poznám, když někdo zpívá falešně, tak nevím jestli s tím rytmus nějak souvisí.. A myslíte,že se dá naučit cítit rytmus?
Smysl pro rytmus a smsl pro výšku tónu jsou dvě rozdílné záležitosti, znám to z vlastní zkušenosti. Nedělá mi problém naladit nástroj "podle ucha", ale hrát s více lidmi a udržet stále ten stejný rytmus...
Chce to trénink, koupit si metronom a zkusit ho neprohodit oknem během prvních pěti minut...
Ahoj,
myslím, že spojitost s hudebním sluchem a tím, že poznáš jestli někdo zpívá falešně ani moc není. I když do jisté míry by mohlo.
No poradim ti tohle. Zkus poslouchat nějakou klidnou muziku, zavři oči a zkus v té skladbě rozpoznat a poslouchat každý nástroj zvlášt.
Nejlépe se drží rytmus s bubnama. Zkus tam najít v té skladbě ten nejhlubší. Bude mít určitý takt, no a když ho budeš poslouchat, tak vždy když budeš čekat že bouchne, tak třeba málo pohni nohou, jako bubeníci šlapou na šlapák (na to koukni na netu )
Není to jednoduché se hned trefit do rytmu, zvlášt pro toho kdo k tomu namá cit a nikdy se na to nesoustředil a nezkoušel to
Co vůbec posloucháš za muziku, na co jsou to zkoušela držet rytmus?
Jeden odkaz když už jsme u toho rytmu
Rytmus je časová složka hudby střídání různých délek a těžkých (přízvučných) a lehkých dob. Hraje důležitou úlohu také v tanci a v řeči, zejména básnické. "Rytmus je průběžné uspořádání členitých útvarů, jež má pravidelným návratem podstatných rysů vyvolávat i ukájet potřebu, dát se do pohybu spolu s ním." V novověké evropské hudbě se zdůrazněním pravidelnosti rytmu vyvinul takt. Talent je rozvinutá úroveň schopností.
milanacerven
Ve školce se rytmizace dělá často. A to tak, že se vytleskává do dlaní a na tělo, vydupává. Vytukává na orfovy nástroje-znějící dřívka, štěrkátka, koule, paličky, bubínky, maličké činelky,kastaněty, triangl. Rytmizuje se své jméno, jméno kamaráda, věty, říkanky, rozpočítadla a písničky. Takto může rymizovat každý sám nebo třeba jako rozhovor, kdy jeden se ptá a druhý odpovídá a při tom každý si svou řeč rytmizuje. Niko, netrap se a vyzkoušej si rytmizovat nejprve mluvené slovo. Pak zazpívej : Jak se jmenuješ? A zazpívej si svoje jméno (co máš rád? co děláš? + odpověď) a při tom vytukávej do dlaní nebo na stehna nebo vydupávej. Příjdeš na to, neboj. Tělo rychle pochopí, co to je rytmus.
Základem rytmu je takt a jeho doby. Pochod má takt na dvě doby (raz dva, raz dva, raz dva), valčík na tři (raz dva tři, raz dva tři), blues a rock and roll má čtyři atd. Musíte se naučit rozpoznávat na kolik dob je takt a která doba je první.
Muzikantům se to zdá nepochopitelné, ale je to tak. Docela dost lidí nerozlišuje takty a nepozná první dobu.
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.