Nejste přihlášen/a.
Ahoj, potřebuji radu, beru antidepresiva aurorix, už jsem je brala dřív a pomáhaly mi, pak když jsem je dobrala tak jsem mněla těžký deprese, tak mi je psychiatr předepsal znovu, ale necítim nějakou změnu, možná mi jenom trochu pomáhají, abych tolik necítila úzkost ve společnosti jiných lidí, ale deprese mám pořád a dost velký.občas myslím i na sebevraždu. a dneska jsem dobrala jednu krabičku a ještě mám dvě, tak nevím jestli je mám dobrat a nebo zajít za psychiatrem hned a nebo mu to říct až v den kdy jsem obědnaná.prosím co mi poradíte?
Zdravím. Anno, pokud necítíte změnu, zajděte za lékařem hned. Neperte se s tím sama. Možná budete potřebovat zmenit léky. Takhle na dálku se nedá nic lepšího poradit. Buďte na sebe opatrná a pozor na to, abyste se v návalu úzkosti a deprese nepředávkovala. Váš zdravotní stav má jistě řešení, ale poradí si s ním pouze odborník. Nemyslete na sebevraždu, život nevzdávejte, s každou nemocí se musí bojovat. Není to jistě jednoduché, ale buďte silná. Nestyšte se za lékařem zajít ihned, když se necítíte dobře...Přeji Vám brzké zlepšení.
doplněno 30.12.12 15:39:pardon, opr. - nestyďte...
Pokud jste měla po využívání první dávky v léčbě paizu, tak nyní po nasazení dalších máte tzv. najížděcí fázi, která může trvat i několik týdnů. Nepřestávejte užívat, v pondělí zajděte za Vaším lékařem nebo kdybyste cítila prudké zhoršení, tak ihned do nejbližšího lůžkového zařízení. Myšlenky Vám bohužel nikdo nevymluví, ani vůlí nic nezmůžete, ale je dobře, že jste si aspoň vědoma situace.
Já užívám antidepresiva od r. 2006 a z vlastní zkušenosti vím, že je musí lékařka poměrně často měnit.Asi si na to tělo zvykne a účinek se sníží.Je nezbytně nutné lékaři vylíčit podrobně co cítíte, každá maličkost může ovlivnit Vaši léčbu.Ze začátku jsem se také styděl ,ale dnes své lékařce na psychiatrii vylíčím vše jak cítím.
Také jsem pocitoval úzkosti v přítomnosti druhýh lidí, navíc v uzavřených prostorech.Lékařka mě začala léčit zpočátku na deprese a nakonec se z toho vyklubala těžká sociální fobie a jsem v invalidním důchodu.Deprese se dostavovaly v souvislosti s atakami fobie.
Jak se píše v příbalovém letáku, je podle klinických studií zvýšené riziko sebevražedného chování u lidí mladších 25 let! Proto neváhejte, a co nejdříve kontaktujte svého psychiatra. Patrně tam bude až ve středu, tak hned dopoledne tam zavolejte a objednejte se na nejbližší termín. V žádném případě nevyčkávejte, jestli Vám zaberou či ne. Držte se!
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.