Nejste přihlášen/a.
Servus, přemýšlím o práci biologa (tedy podrobněji zoologa), jestli je to dobrá práce a jestli za ní dobře platěj a co se v ní vlastně dělá?!
Podle shlédnutých seriálů,je to flákárna,málo placená,musí se ti líbit práce s dobytky,hmyzem,mít to jako koníčka,jako zaměstnání,nic moc.Jem se nevyplatí se nechat chytit jak těch pár našich při pašování z Indie.Teď je zavřou aspoň na 10let.
Jestli se nepletu, tak v zivocisne vyrobe muzes klidne travit cas tim, ze pichas kravam antibiotika ostosest. Pokud te bavi symptomaticka medicina, ktera neresi vubec podstatu a hraje se vsechno na co nejvetsi financni vynosy (pricemz takhle funguje moderni svet ve vsem), tak hura do toho. Pokud trochu premyslis nad souvislostma, tak nechapu, jak tohle nekoho muze bavit - me to prijde nudne stejne jako predepisovat prasky lidem. Ale je to samozrejme kazdeho vec.
Jeste kopiruju pro priklad odjinud:
Zoolog specialista je vysoce kvalifikovaný pracovník, který řídí a metodicky usměrňuje odborné činnosti spojené s chovem cizokrajných, ohrožených nebo vzácných zvířat v zoologických zahradách a obdobných specializovaných zařízeních (zookoutky, záchranné, zájmové a komerční chovy).
Pracovní činnosti :
Plánování a realizace odborného dohledu na práce spojené s chovem a ošetřováním svěřených zvířat.
Stanovování komplexních koncepcí a prognóz chovů cizokrajných, ohrožených a vzácných druhů zvěře v návaznosti na mezinárodní záchranné, reintrodukční, repatriační a in situ programy.
Publicistická a přednášková činnost, komunikace s veřejností a médii.
Expertizní a vědecko-badatelská činnost v oboru, zajištování zoologického materiálu pro muzejní dokumentační a výzkumné účely, práce v mezinárodních odborných komisích.
Odborná spolupráce při koncepci tematických výstav, prezentace chovatelských výsledků.
Vedení komplexní zoologické dokumentace, národních a mezinárodních plemenných knih.
Realizace mimořádných opatření v případě nenadálých událostí (únik zvířete, evakuace areálu) nebo živelných pohrom (povodeň, požár, výbuch) s ohledem na bezpečnost personálu a návštěvníků.
Stanovování koncepčních záměrů a priorit rozvoje chovu živočišných druhů s ohledem na provozní možnosti a státní i mezinárodní legislativu ochrany ohrožených druhů.
Spolupráce s domácími a zahraničními zoo a podobnými institucemi.
Metodické usměrňování a odborný dohled nad chovem zvířat.
Rozhodování ve věcech umělých odchovů a eutanazie.
Kopiroval jsem to odsud, jsou tam i platove podminky atd.
Pokud si pod pojmem "práce zoologa" představujete buď někoho, kdo se stará o papoušky v ZOO, anebo chlapíka, který prochází přírodou, pozoruje zvířata a sem tam si okroužkuje nějakou volavku nebo pohladí ochočenou vydru, doporučuji vám rychlé vystřízlivění.
Z mých spolužáků, kteří vystudovali zoologii (obecnou i systematickou) na Přírodovědecké fakultě UK...
Přibližně 1 % skutečně pracuje v ZOO jako kurátoři chovu.
Přibližně 5 % pracuje jako správci přírodovědných sbírek v muzeích.
Přibližně 10 % pracuje ve výzkumných laboratořích vysokých škol nebo odborných ústavů akademie věd.
Přibližně 10 % pracuje v lesnictví, zemědělství nebo rybářství. Převážně v kancelářích.
Přibližně 20 % pracuje ve správách CHKO nebo národních parků, přičemž hlavní náplní jejich práce je papírování (posudky, povolení ap.)
... a zbytek pracuje někde jinde. Například dělá dealery pro farmaceutické firmy, podniká, pracuje v redakcích, dělá v marketingu... zkrátka mimo obor.
Všechny práce, kde se alespoň trochu využije odbornost zoologa (ZOO, výzkum, ochrana přírody), jsou velmi (opravdu velmi!) mizerně placené.
Po mzdové stránce je výhodnější profese zvěrolékař (veterinář) a také je to práce se zvířaty.
Říká se, že je to náročnější než MUDr., nebot musí znát anatomii, fyziologii, nemoci více druhů živočichů (pes, kočka, kráva, kůň, králík, ... - ne tedy jen anatomii člověka) a zvířata mu neřeknou, kde je to bolí
A co takhle kdybych chtěl pracovat v Africe nebo Asii.? JAko v tom starém filmu Born Free.
Váš čas minul, příteli, Josef Vágner již spolupracovníky neshání, zemřel v roce 2000. Když je těžké se uchytit v Čechách, v zahraničí na českého zoologa čekat nebudou. Jedině pokud byste se rozhodl v cizině studovat.
Pak musíte umět perfektně anglicky, pokud se rozhodnete pro práci v Africe, počítejte i s arabštinou a možná francouzštinou, pro práci v Serengeti můžete využít i základy svahilštiny. Hádám, že vhodná by byla univerzita v Nairobi, tak směle vpřed uonbi.ac.ke/...
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.