Nejste přihlášen/a.

Přihlásit se do poradny

 

Jaká je to sloučenina?

Od: vlk* odpovědí: 4 změna:

Mám ze sekáče tričko z mezinárodního roku chemie 2011. Je na něm nějaká sloučenina, ale já ji nepoznala, ale to by nebylo tak divné, já mám k vědě velký respekt a úctu a můj koníček je číst popularizační knihy o vědě, ale va VŠ studuju humanitní obor... Ale nepoznal to ani spolubydla a to má před jménem "ocásek" Ing. z chemie :D.

Poznáte to někdo?


 

 

4 odpovědi na otázku
Řazeno dle hodnocení

 

 


3x

Na obrázku není vidět pár atomů vodíku, tak jem to překreslil, třeba to někomu pomůže.

doplněno 21.04.13 14:10:

Pravděpodobně to bude mít opravdu hodně husto-kruto-přísně dlouhý a složitý název. Tuhle jsem potkal molekulu, která ani nebyl příliš složitá, ale její název je: 7-oxabicyklo-[4,1,0]-hepta-1,3,5-triene. Při mé smůle jsem si ten název zapamatoval. :D

vlk*

Dobrý večer! Díky aspoň za ten nákres!Ona i ta nebeská tělesa nemají zrovna poetické názvy, zrovna psali v časopisu, v PANORAMĚ 21. století o objektu nesoucím označení SDSSpJ153259.96-003.944,1. Při mém štěstí jsem si to ale nezapamatovala ale nalistovala v časopise . Dala jsem to ze zvědavosti googlit a jediná stránka, která o tom referuje, je v korejštině ( wikipedia.qwika.com/... ale to není problém, Chrome mi rovnou nabídl, jestli to chci přeložit do češtiny. A když máte takovou pamět, že jste si zapamatoval tu sloučeninu, 7-oxabicyklo-[4,1,0]-hepta-1,3,5-triene, zkuste si zapamatovat tohle: tn.nova.cz/... To by Vás určitě zapsali do Guinessovy knihy rekordů. Jinak, kvarky, to už je jiné kafe, ty jsou poetické doopravdy, strange, charm, beauty a truth ). A fyzici jsou romantici, jak to nazývají, že hledají "ostrůvky stability", víte co mám na mysli, ta supertěžká jádra, která se hned nerozpadnou . Krásný večer!

Tak to bych nedal.

 

vlk*

Tak záhada je vyřešena, ale dotyčný musel mít ocásek nejen vepředu ale i vzadu (za jménem). )

Je to buďto kyselina askorbová neboli vitamin C, případně erithorbická kyselina. Nejde to z obrázku poznat, protože obě sloučeniny mají stejnou chiralitu.

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.

Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.

Copyright © 2004-2025 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]