Nejste přihlášen/a.
Ahoj všem,
mám za úkol zpracovat filozofickou úvahu... potřeboval bych vědět, v čem se liší filozofická úvaha od té normální...
Mám téma: Smrt (obecně) a už jsem si udělal myšlenkovou mapu. Přemýšlím tam o různých formách smrti, převtělení smrti, srovnávám ji s pojetím v ostatních kulturách, vložil jsem tam svůj názor na smrt - co se děje po ní - a přidal jsem další "teorie"... (převtělování apod), pouvažoval jsem o známém "bílém světlu", přehrání celého života před smrtí, uvažoval jsem o tom, kdy vlastně nastává smrt (zda je to, když se srdce zastaví, atd... ), zmínil jsem myšlenku týkající se smrti a tabu ve společnosti, poměr mezi narozeními a smrtí - co kdyby byla duše jeden celek, která se dělí mezi ostatní lidi... apod... je toho více.
Nejsem si však jist, zda se jedná o filozofickou úvahu. Za sebe můžu říct, že se mi zdá, že má docela hloubku a probírám to téma opravdu podrobně, mnohdy až mysticky, ovšem vždy s (alespoň částečným) vědeckým podložením - filosofie je přece matka věd, ne?
Potřebuji jen vědět, jak se liší filozofická úvaha od té normální.
Díky moc za pomoc
Filozofická úvaha představuje subjektivní myšlenky autora, bez jakéhokoliv opodstatnění, často i smyšlené, nezaložené na pravdě. Autor si pohrává se svými myšlenkami.
Normální úvaha nevychází z osobních názorů a domněnek. Každé tvrzení v úvaze se dokládá odkazem nebo citací ze zdroje informací. Čerpá z dostupné literatury.
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.