Nejste přihlášen/a.
Ahoj ... hned ze začátku chci říct, že jsem na matiku hloupá... Takže i když se vám budou zdát příklady lehké, což určitě jsou ... nenadávejte mi za mou neznalost... děkuji předem Ale teď už k těm příkladům:
1. Jana má tři různé trička, dvě sukně a patery punčocháče, z nichž dvoje jsou naprosto stejné. Kolik různých způsobů oblečení lze z toho vytvořit, pokud si vezme jedno tričko, jednu sukni a jedny punčocháče?
2. Na stole leží v řadě 10 krabiček s korálky. V 1. krabičce jsou 2 korálky a v každé další je vždy o x korálků více než v té předcházející. Určete hodnotu x, jestliže je ve všech krabičkách dohromady 110 korálků.
3. Aleš z 8 daných témat ke zkoušení z dějepisu 4 témata neumí. Jaká je pravděpodobnost, že u zkoušení neuspěje, jestliže mu učitel zadá dvě témata a pokud alespoň jedno zvládne, zkoušku složí? Výsledek zaokrouhlete na celá procenta.
1) 3·2·4
2) Jedná se aritmetickou posloupnost, kde a1 = 2 a diference d = x, známe součet n = 10 prvních členů sn = 110.
an = a1 + (n-1) · d
sn = n/2·(a1 + an)
Z druhé rovnice vypočteme a10:
110 = 10/2·(2 + a10) =>a10 = 20
Z první rovnice pak vypočteme d = 2.
3) Počet všech možností: C2(8) = 28 . . .učitel vybere dvě témata z osmi.
Počet příznivých možností: C1(4) · C1(4) + C2(4) = 22 . . . Aleš dostane 1 téma, které umí a 1 které neumí nebo 2 témata která obě umí.
Pravděpodobnost pak bude P(A) = 22/28 = 0,79 = 79 % (zaokrouhleno).
V 2) mi chybí písmenko o : Jedná se o aritmetickou ...
v 3) chybí čárka před která: ... témata, která obě ...
Admin by mohl systém upravit tak, aby se původní text dal opravit.
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.