Nejste přihlášen/a.
tak já dětská sestra jsem a s dětmi jsem v kontaktu prakticky furt jo, ovšem papírovat se taky musí, o tom žádná. ale i fyzioterapeuti musí papírovat. odcvičí si pacienty, a potom to všechno jdou zapsat jinak samozřejmě, míra kontaktu s pacientem i míra administrativní zátěže hodně záleží na tom, kde člověk pracuje.
Moje dcera je fyzioterapeut a pracuje v dětském denním rehabilitačním stacionáři. Mají velkou možnost dalšího vzdělávání formou kurzů a školení a stáží u nás v republice i v zahraničí. Já bych volila fyzioterapeutku a pak šla pracovat k dětem. At už do stacionářů, lázní, léčeben, spešl škol, nemocnic. Dnes už je o děti pečováno na mnoha místech. A když to pak neustojíte, protože je to nesmírně náročné, můžete k dospělým.
Přihlášku si podej na obojí. Počet přihlášek na VŠ není ničím limitován. Uvidíš, kam se dostaneš a podle toho budeš vybírat. Fyzioterapie má přímý větší kontakt s lidmi než pediatrické ošetřovatelství, jak píšeš. Dětská sestra má za úkol hodně administrativy jako např dětská sestra u praktického lékaře pro děti a mládež. Možná dětská sestra v nemocnici na dětském oddělení? Tam nedokážu upřesnit množství papírování a přímé péče o dětské pacienty.
Možná doplnit o obor psychologie, pokud se to bude motat kolem dětí. Správný přístup a individuálně jednat není pro každého. Není to jen o rutinní práci bez emocí (záměrně říkám extrém, který jsem zažil. netvrdím, že to tak mají všichni v oboru zdravotnictví).
Na psychologii je nával a klasické studium psychologie bývá pětileté. Přijímají zhruba každého pátého až desátého, záleží na konkrétní univerzitě.
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.