Nejste přihlášen/a.
Mám dotaz. Předtím ten počítač zapojen do sítě nebyl, nebo to praktikujete tak, že pokaždé vytahujete sítový kabel (to snad ne...)?
Revidovat ovladače sítovky a v případě neúspěchu interní sítovku a ne nějaký externí bazmek na USB káblu.
Počítač mám asi čtyři roky, byl připojen k sítovému kabelu prakticky nepřetržitě, různé přepojování jsem začal zkoušet až o tomto víkendu kdy to začalo vypadávat
Může být vadná RJ-45 zásuvka sítové karty v PC, může být vadná samotná sítová karta. Připojení máte v pořádku, viz váš pokus s LAN a notebookem.
Takže jak je zde psáno, zkusit stáhnout nejnovější ovladače pro celý PC v nástroji Windows Update, pak zkontrolovat ovladač samotné sítovky.
Pokud to nepomůže, lepší řešení než výměna desky je koupit interní dedikovan/... pokud máte volný jeden PCIe x1 slot a nainstalovat. Na různé externí WiFi dongly nebo sítovky přes USB bych vůbec nespoléhal, to jsou jen nouzová rychlá řešení.
S revizí ovladačů souhlas, ovšem s těmi USB sítovkami evidentně nemáte zkušenost. Já s nimi pracuji už mnoho let, používají se na CNC a robotizovaných pracovištích, kde je interní sítovka vyhražena pro komunikaci s řídícím systémem stroje a ty USB pak pro komunikaci se servery, internet atd.
Pravda je taková, že za ta leta jsem řešil už x chcíplých interních karet právě nahrazením tím USB zařízením - to mi neselhalo zatím nikdy
BTW - rád bych si nechal ukázat, jak narvete tu vnitřní sítovku třeba do takového mikro PC
které se používají pro řízení robotů a jsou na nich pověšeny třeba 4 USB sítové karty pro QR čtečky, lasery a pod
Takže ono to asi nebude až tak nouzové řešení...
Nebavíme se o speciálních aplikacích, ani o micro PC. Já mám zase zkušenosti s USB a sítovku, co se houpe na drátu v různě nespolehlivě provedených konektorech USB, kde není žádná aretace nebo odlehčení káblu, bych rozhodně nedával. Proč asi má RJ-45 zajištovací jazýček?
Robotizované pracoviště s takovými aplikacemi musí být tedy dobrej oddíl.
Než hned běžet něco kupovat, zkusil bych to v jiném systému, třeba (jak píšou kolegové) nějaký Linux na flashce. Tam ověřit, jestli se sítovka chová stejně, jako ve Windows. Pokud ano, tak pravděpodobnost, že sítovka na desce je vadná, se přiblíží téměř k jistotě.
Na desce máte dva PCI-Ex sloty, tak pak pořiďte něco takového:
czc.cz/...
czc.cz/...
czc.cz/...
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.