Nejste přihlášen/a.

Přihlásit se do poradny

 

Pokřivení tržního prostředí

Od: misa* odpovědí: 5 změna:

Proč není Microsoft popotahován za pokřivení tržního prostředí, když s Windows 10 uvedl na trh vlastní antivir (Windows Defender). Předem děkuji za odpověď.

 

 

5 odpovědí na otázku
Řazeno dle hodnocení

 

 


3x

Asi proto, že nebrání nikomu jinému uvést na trh jeho antivir.

Pokud nikoho nenutí aby požíval výhradně jeho produkt, je vše v pořádku. Teda když pominu skutečnost , že jde o nativní součást Windows kterou sice lze vypnout ale nikoli odinstalovat. Stejně jako Outlook a další.

 

still10k*

2x

Je popotahován, ale neúčinně. Např. společnost Kaspersky podala stížnost na M$ u antimonopolních úřadů a Evropské komise. Ale povedlo se jim prý nějak konstruktivně s M$ dohodnout a stížnosti stahují.

Těžko říct, sám na to nemám úplně vybroušený názor. Je pravda, že některé praktiky M$ jsou rozporuplné, ale situace okolo ostatních antivirů a nekalých praktik jejich vývojářů není úplně jednoduchá. Jde tu v první řadě o peníze. A tak malí a slabí hráči jako Kaspersky nebo McAfee se snaží zviditelnit za pomoci ne úplně košér praktik, např, uplácejí výrobce HW aby na svá zařízení předinstalovávali demo a trial verze jejich produktů, které pak dost nevybíravě nutí nezkušené uživatele k aktivaci, zakoupení předplatného, vyhrožují, otravují, instalují do systému další SW bez souhlasu uživatele atd.

Samozřejmě zkušený uživatel jako já a vy si umíme tyto otravátory (bloatware) odinstalovat. Ale co si budeme namlouvat, v dnešním konzumním světě, kdy se jen jednoduchou formou konzumuje obsah z internetu, je průměrná uživatelská gramotnost obyvatelstva na zatím velmi nízké úrovni a lidé většinou netuší, co si způsobí, když kliknou na OK v okně přes celou obrazovku plném červených vykřičníků a výhrůžek o nechráněném systému. Až potud chápu M$ v jejich kroku utnout ostatním firmám ve W10 nízký přístup ke kernelu a vytlačují jejich produkty z jádra, protože tyto nekalé a manipulativní praktiky vývojářů třetích stran snižují v konečném důsledku globální ochranu systémů. Naopak defaultní antivir v systému tuto ochranu zvyšuje.

Podle mého názoru je jen potřeba dotlačit M$, aby umožnili život i ostatním hráčům na trhu, aby se nějak vzájemě dohodli. Nemáme absolutně šanci nakouknout do pozadí, jen pasivně sledujeme jak to dopadne. Jediná instituce, která zatím dává M$ celkem slušně na zadek je Evropská komise. Tam bych vihledal nějakou pomoc, nikdo jiný si netroufne jít proti M$ a potažmo USA. Jen blázniví rusáci A už jim to amíci dávají sežrat:
technet.idnes.cz/...
byznys.ihned.cz/...
Jednoznačně odveta za žaloby proti M$. A pak si stěžuj

 


0x

Auta se taky smějí prodávat i s motorem a koly.
Mimochodem, než by běžný uživatel sehnal a nainstaloval jiný antivir, měl by důkladně zamořeno a mohl by znovu instalovat widle ..

Ááále no tak... to už hraničí se šířením polpašné zprávy Normální člověk, který nekliká bezhlavě na každé OK a confirm, které na obrazovce uvidí , by v podstatě antivir ani nepotřeboval. Stačí správně nastavený firewall, který se vás jako mimina zeptá... OPRAVDU chceš aby okno s názvem krásná nahá školačka mohlo místo zobrazení přepsat registry tých windows?

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.

Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.

Copyright © 2004-2025 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]