Nejste přihlášen/a.
Hezký den. mam otázku, nevíte někdo jak je to s krevními skupinami partnerů a otěhotněním? Slyšela jsem že když má jeden z partnerů A+ a druhý A- že je to špatné ... je to pravda?
Není to špatně, nebojte se. Pokud je žena Rh negativní (A-) a partner Rh pozitivní (A+) může být plod Rh pozitivní a malé množství krvinek, které pronikají přes placentu do krve matky a během těhotenství a porodu, může způsobit tvorbu protilátek proti Rh faktoru u matky. Gynekolog bude během těhotenství sledovat eventuelní tvorbu těchto protilátek a může Vám i aplikovat sérum, které tvorbě protilátek zabrání (tzv. Rhega). Opravdu žádný strach, tohle mají lékaři už dávno zvládnuté.
Myslím, že je to takto: U partnera se krevní skupina v těhotensví vůbec nezkoumá.
Když má žena krevní skupinu Rh - (negativní), tak během těhotenství (asi 3x) zajde na odběry krve, kde se zkoumají protilátky, aby nenapadaly plod (který může mít případně skupinu Rh+).
Sama mám krevní skupinu negativní a podstupovala jsem tyto krevní testy. (Manžel má také negativní, přesto to gynekology nezajímalo). Dcera samorzřejmě zdělila také negativní skupinu po nás.
doplněno 05.03.10 15:52:Je to tři roky zpět, co jsem byla těhotná Tak snad se to nezměnilo od té doby.
děkuju...tak za ty tři roky se to snad už nezměnilo... já mám RH+ (a partner RH-) tak snad to tedy bude ok...
Sama mám B - a tak musel i otec děcka jít na odběr krve, jakou má skupinu a RH. To bylo ovšem před 40 roky. A pamatuji se, že mi říkali, že při prvním děcku prakticky nehrozí žádné nebezpečí - možné by to bylo u dalších dětí. Takže od té doby jistě i lékařská věda postoupila a možná i případné problémy při dalších dětech jsou minimalizovány a nebo už vůbec nejsou.
Vedle systému krevních skupin AB0 určuje druhý krevní typ systém Rh faktorů.
Rh faktor je rizikový pouze v případě, že partneři mají Rh rozdílný. Pokud žena otěhotní a její nenarozené dítě má rozdílný Rh faktor, je sledována, zda si její tělo nevytváří protilátky a tudíž nezpůsobí plodu nějaké potíže (většinou se nic závažného neděje, pouze se narodí dítě s tzv. novorozeneckou žloutenkou, která do pár dnů po porodu odezní), není třeba se ničeho skutečně vážného obávat Doktor si to ohlídá, nebojte se.
At se vám daří. karina
maminka je rh- otec Rh´+ jsme tři holky-před 50 lety to trochu problém říkalo se že druhé dítě je rizikové.Já sama mám Rh- manžel Rh+ když jem před 320lety čekala dceru museli jsme oba na krev a pak mi píchali 2x nějaké protilátky jelikož dcera měla Rh+ a tak se mé tělo snažilo plod vypudit. dnes už se s Rh faktorem žádné problémy nedělají tak se nemáte čeho bát.
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.