Nejste přihlášen/a.

Přihlásit se do poradny

 

Dáváte ke konci do svíčkové i worcestrovou omáčku

Od: receptar

Svíčková :

Dlouho, co jsem ji nedělala, dokončuji dílo a mám tam vše, hořčici, cukr, ale jsem na pochybách, jestli jsem tam dávala i worcestrové tekuté dochucovadlo.

 

14 odpovědí na otázku
Řazeno dle hodnocení

 

 

ben®

2x
Dobrý den, ne, jídlo/porci případně dochucuji (většinou sójovou omáčkou) až na talíři (a někdo jiný to třeba ani nedělá). Zdravím!

 

km
25.06.26 16:48

2x
ne

Ne, nedávám. Kyselím hořčicí.

 


2x

Ne a nedávám ani hořčici-to slyším prvně, ale 100 lidí 100 chutí.

halamus

Přesně tak, já bych přidal i kurkumu. Pro toho, kdo ji nemá v oblibě, nedoporučuji.

 

bear

2x

To snad dělají lidi, kteří nemají chut. Přeci se nebudu pracně dělat s laděním chutí mrkve, smetany, cibule, celeru, atd... a pak tomu dám facku a vše zabiju dochucovadlem... . To už rovnou tam naperte ještě maggi a zahnědujte barvu svíčkové

 


1x

Ani omylem...

 


1x

Ne, tyto umělé příchutě nedávám. Svíčková má vonět kořenovou zeleninou a "divokým" kořením. Nedávám sojovku, ani worcestr, ani hořčici. Místo toho dávám trošku tymiánu, bobkový list, do kousku gázy vyvařit pár kuliček jalovce, pepře a nového koření. Nesmí se zapomenout na cibuli a uzenou slaninu - na kostičky.

Svíčková se zlepší tím, že před koncem vaření do ní přidám asi lžíci domácí marmelády z červeného rybízu. Dostane to navinulou příjemnou chut. Dosolit, případně trošku cukru, pokud je třeba přikyselit, ne octem, ale citrónem.

Rozmixovat, přecedit přes husté síto, nést na stůl. Je to dobrota. Jaga.

bear
25.06.26 18:14
receptar

To vím, ale červnová mladá mrkev nemá ještě barvu, aby bílou petržel a celer obarvila, takže je to mdlé barvy.Šéfkuchař Forejt tam dává víno, tak nevím, proč by se tam nedalo cokoliv navíc.

receptarr

Pro babajagu : Já umím vařit, nemusíte dávat váš recept.

km
ta marmelada, nic proti ni, ja ji davam do rajske a u svickove ji nahrazuju az na taliri rybizem ala brusinky, je uplne stejne umele dochucovadlo jako Worcesterská omáčka, ta obsajuje: "fermentovanou sóju, ocet, melasu, česnek, zázvor, ančovičky, ločidlo a další přísady. Omáčka neobsahuje konzervační látky, umělá barviva nebo přidaný glutamát. Je bez lepku."
km
receptar: vsak si tam dejte co chcete, co vam chutba. to je naprosto v poradku. to jen hlupaci, co pravdepodobne se ani o svickovou nikdy nepokusili, se tlucou do hlavy.
co se tyce barvy, myslim si, ze u svickovy se vubec nemusi resit.
receptarr

Díky za vlídná slova i odsahový rozbor ochucovadla, jen mě zděsilo, jak bezbarvá vyšla ta svíčková, vůbec to nevypadá dobře, přitom je tam to pravé maso na svíčkovou a postup mi nemusí babajaga radit ...ale mrkvička je ještě slabě oranžová nojo

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.

Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.

Copyright © 2004-2026 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]