Nejste přihlášen/a.

Přihlásit se do poradny

 

Inkontinence

Od: poradprosim odpovědí: 6 změna:
dobrý den, jiz od 7 let trpim inkontinenci, sverila jsem se jiz ted v 17 letech. Deje se mi to kazdy den a to po kapkach, skvrnach. Denne pouziji cca 3 intimni vlozky a nevim si rady. Byla jsem na detske nefrologii a vsechny testy moci atd vyšly dobře. Doktor mi doporucil psychologii, nemam psychicke problémy a inkontinence je od mych 7 let kazdy den, kazdy den stejne. Existuje nejake jine reseni? velmi me to to trapi, Doktor ke mne mluvil stylem abych se s tim smirila...inkontinence se mi deje po kapkach deje nekdy pri kasli, a hlavne jsem sj vsimla zr se mi deje po wc. jdu na zachod naormalne se vycuram ale pak moc nadale unika po kapkach.
doplněno 04.04.24 17:26: je moznost ze bych mohla mit povolene panevni dno v takto nizkem veku?

 

 

6 odpovědí na otázku
Řazeno dle hodnocení

 

 

nov

2x

Zkuste Kegelovy cviky. Jinak se inkontinence řeší operativně tzv. plastikou.

tenacz.cz/...

 


0x
Třeba si jen myslíš, že nemáš psychické problémy, třeba si to nepřipouštíš. Sama píšeš, že je to až od 7let. Třeba to spustil stres se začátkem školní docházky.
Dobrý cvičení pro ženský na pánevní dno je nejít se vycurat hned když je potřeba, ale chvíli to držet, tim se svaly cvičí
doplněno 04.04.24 19:48: je moznost ze bych mohla mit povolene panevni dno v takto nizkem veku?
Jestli hodně sedíš, tak to pánevní u dnu nesvědčí

 


0x
Existují i pomůcky pro cvičení.
tenacz.cz/...

 


0x

Navštiv urogynekologii.

 

pb®

0x

Povolené pánevní dno můžete mít i v nízkém věku, nesouvisí to jen se stářím, hormonálními změnami po přechodu, těhotenstvím a porodem. Síla pánevního dna souvisí i se sílou břišních a zádových svalů, držením těla, hyperlordózou v bederní oblasti. Tu lze často viděl už u malých holčiček. Vyvalené břicho, prohnutá bedra, vystrčený zadek. Není pak divu, že se projeví svalová dysbalance.

Pánevní dno se v žádném případě necvičí zadržováním moči nebo přerušováním močení. Je třeba posílit ten nejhlouběji uložený sval levator ani, který se jako miska rozprostírá v kruhovém otvoru pánve a nese tíhu všech vnitřností, viz


video

Našla bych si nějakého specialistu zabývajícícm se pánevním dnem či cvičením žen po porodu a cvičila.

Cvičitelka nám představila cvik zvaný výtah. Žena si ideálně v leže v


neutrální pozici pánve představí, že má v pochvě namísto tampónu výtah. A podle toho pocitově zatíná svaly. Nejdřív výtah v přízemí zavře dveře - malé stažení svalů okolo poševního vchodu, jako když se zastavuje močení. No a pak s nádechem jede výtah nahoru až k žaludku. Tím se zapojí ty nejhlouběji uložené svaly. Následně výtah opět sjede do přízemí a otevře dveře. Opakovat několikrát za sebou, několikrát během dne. Nejdříve nacvičit v leže, pak cvičit i v sedě, kdykoliv to půjde, kdykoliv si žena vzpomene. Nesedět třeba v autobuse a tupě nezírat, cvičit. Zkusila bych tohle cvičit 5x denně po dobu dvou mesíců, vynechat cvičení při menstruaci. Nám říkala cvičit jen speciální cviky od ní (bylo jich tedy víc) a nic jiného. Hlavně neběhat, neskákat. Vsadím se, že za dva měsíce poctivého každodenního cvičení poznáte zlepšení.

Ačkoliv na psychosomatiku věřím, psycholog vám povolené pánevní dno neposílí.

 


0x
Byla jste krom gynekologa i na urologii?

 

 


 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.

Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.

Copyright © 2004-2025 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]