Nejste přihlášen/a.
"Okamžitě jsem mobil lovil a zkoušel na něm pracovat"
Horší nápad jste už mít nemohl. Po vylovení okamžitě vypnout a pokud to jde, tak vyndat baterii.
"Co si myslíte, bude telefon fungovat?"
Nebude. Ale zázraky se někdy dějí . Zkuste odborný servis.
Zkoušet telefon v takovém případě hned zapínat je totální nesmysl.
Elektronice samotné se při krátkém pobytu ve vodě nic nestane. Dokonce v 1997 po povodni jsme firemní počítače umývali od bláta proudem vody. Většina to rozchodila, některé ne. Jenomže... ty počítače při povodni byly logicky u katastrofy při výpadku proudu bez napájení. Je otázka, jak jde vyndat baterie, jestli vůbec. U dnešních telefonů většinou nejde, a tak pobyt ve vodě je tedy zárukou na již zmiňované elektrolytické procesy.
Trik s rejží by mohl fungovat u telefonů s vyndavací baterkou. Po nehodě ihned odpojit a do rýže. V tomto případě je lepší ušetřit rýži k jídlu...
Vy nic. Asi tím chce říct, žo pokud seženete desku se spoustou součástek, servis by mohl (kdyby chtěl, o tom pochybuji) přepájet SOC. Tím by mobil možná byl opravený, včetně zachování dat, snad. Ale radši počkáme na Herda, třeba to popíše bez překlepů a automatické opravy psaní. Ode mne to je jen pokus o překlad do lidštiny. Za mě - mobil KO, oprava nerentabilní...
Mně se stalo dvakrát, že mi mobil spadl do vody, konkrétně Xiaomi Redmi 6A a jen jsem ho osušil a vyklepal vodu z konektorů a funguje dodnes. Třeba má Xiaomi dobře řešenou krátkodobou vodotěsnost nebo nevím, ale taková je moje zkušenost.
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.