Nejste přihlášen/a.
Zdravím, bydleli jsme na vesnici a měli jsme problémy s občasným rozpadáním obrazu a zvuku na TV (digitální pozemní příjem). Někdy jen párkrát za den, jindy celý den, jindy zas týden bez problému. Nyní jsme se přestěhovali o 30 km do většího města. Bytový dům - novostavba, nová televize a úplně stejné problémy. Dělají to jen některé kanály. Na Nově najednou není vidět a slyšet vůbec nic a po přepnutí na Óčko naprosto perfektní obraz i zvuk. Přepnu zpět na Novu a zas bordel. Já TV skoro nesleduji, ale pro polovičku je to k zbláznění.
Díky
Co máte za anténu? Zjistit na televizi sílu a kvalitu signálu,v sekci TV ladění je na to grafika. Zjistit na internetu podmínky příjmu v lokalitě (kanály, multiplexy, sílu vysílače, polarizaci atd).
Zjistit na televizi sílu a kvalitu signálu,v sekci TV ladění je na to grafika.
Tyto "teploměry"jsou k ničemu. Nejde z nich poznat vůbec nic. Často ukazují "plný"signál a tv vesele kostičkuje a vypadává. Je to podobné, jako kdyby ti doktor udělal rozbor krve pohledem do tváře.
Mě anténní technika živí 20let. Je to můj denní chleba. Mé zkušenosti jsou od tisíce a tisíce různých montáží.
Najdi si, jak tv tyto teploměry vytváří. Pak pochopíš.
Omyl.
Právě analogová televize měla tu nejlepší indikaci. A to samotný obraz. Úroveň signálu se dala měřit krásně dle zrna. U tv stačilo mít pár útlumových členů a výsledná hodnota byla dostatečně přesná i pro větší rozvody. Pre-echo bylo krásně vidět a dalo by se dokonce spočítat dle vzdáleností duchů. atd...
Nastavit kanálové zádrže, propusti atd. se dalo i bez profesionálních vybavení, i když to trvalo déle. Před 20lety stál měřák stejně jak dnes, jen kupní síla byla jiná. Proto jsem také začínal s vybavením, které nebylo profesionální.
Naopak u digitálního signálu toto z obrazu nelze určit. Proto je třeba daleko více měřit a bez profesionálního měřáku se dnes nehneš. A nebo to budeš dělat pokus, omyl.
Použitelné nejsou právě z toho důvodu, že výsledná hodnota je nic neříkající. Ani když ukazuje přijímač 100% kvalitu, tak to není záruka použitelného signálu. Já se s tím setkávám každou chvilku. Stačí když zadáš do vyhledávače "100% nebo 99% kvalita kostičkuje"tak ti to najde spousty lidí, kteří řeší tento problém. Proto radím tyto teploměry raději ignorovat.
Ano jsou lidé, co si to chtějí zajistit sami. Proti tomu nic nemám. I s nima se setkávám, když se jim to nepovede.
Tak já si nedělám iluze o tom, že je to kdoví jak přesné měření a určitě se to nevyrovná profesionální diagnostice, o tom žádná, ale rozhodně lepší, než nasliněným prstem ve větru. Na mém přijímači hodnoty těch teploměrů cirka odpovídají reálnému příjmu
:
Ani trochu nelze souhlasit. Podle toho indikátoru signálu se lze řídit docela dobře (moje zkušenost minimálně z 10 různých zařízení). Krásně se dle toho dá seřídit anténa. Síla signálu na bezchybný obraz stačí nad 50%, ale indikátor kvality signálu musí být co nejvyšší.
:
já nepotřebuji chápat jak ty "teploměry" TV vytváří, mě stačí že je to použitelné
Pořád lepší než nic, na analogových TV nebyla žádná indikace a seřízení antény na uspokojivě optimální příjem byl tragédie.
Je chválihodné, že se tím živíš už tolik let , ale jsou lidi co si příjem chtějí zajistit sami a ty "teploměry" jsou docela slušná pomůcka, bez ohledu jaký na to má názor 20letý profesionál
Špatný signál, digitální vysílání prostě neumí "horší obraz" a kostičkování může pak dělat i počasí. Problém může být v anténě, koaxiálním kabelu ale klidně i závada televize. Chtělo by to poptat se sousedů, jaký mají příjem, pořídit kvalitní venkovní anténu a nový přívod k TV. Kontrolu citlivosti tuneru TV udělají v servisu. Pokud používáte set top box, je problém v něm!
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.