Nejste přihlášen/a.

Přihlásit se do poradny

 

Anténní zesilovač

Od: gamapolis® odpovědí: 12 změna:

Dobrý den.Mám tento dotaz.Můžete mi někdo vysvětlit co je to přesně anténní předzesilovač a k čemu je?Chci si koupit antenu matraci-kde je pouze symetrizační člen a k tomu koupit zesilovač- zřejmě tento: a k tomu antenní napáječ s odbočkou- asi tento .Ale k čemu je ten anténní předzesilovač(pokud bych koupil anténu,kde by už byl).Potřebuji v tom případě ještě zesilovač,kdyby byl v anténě už předzesilovač?Tady mají sousedé většinou matraci se zesilovačem někde na koaxu,ale nikdo mi není schopný říct,jestli v té anténě má jen symetrizační člen nebo i předzesilovač,protože to všichni montovali před lety a jak je vidět,moc tomu nerozumí.Díky

doplněno 19.08.14 23:42:

Ještě mám jeden dotaz.Když si koupím anténu,dejme tomu tuto ,a k tomu koaxiál s koncovkami F,stačí jen ten koax s koncovkou F našroubovat na koncovku v anténě?Nebo se musí konec toho koaxu upravit a zasunout do F v anténě.Snad pochopíte jak to myslím.Nemám žádné to nářadí na úpravu F konektorů a nechce se mi to kvůli tomu kupovat.

 

 

12 odpovědí na otázku
Řazeno dle hodnocení

 

 

hujer123*

2x

Anténí předzesilovač - v antenní krabičce - zesiluje slabý, jinnak nepříjímatelný signál - požadavek na nízkošumovost.

Anténí Zesilovač - obvykle někde v rozvaděči - pokrývá ztáty signálu z antény způsobené dlouhým svodem, rozbočováním signálu atd.

Anténí předzesilovač a antení zesilovač je možno zapojit v odůvodněných případech současně.

Symerizační člen - impedačně přizpůsobí anténu ke svodu - nepřizpůsobení způsobuje ztrátu signálu až jeho znehodnocení. Antení předzesilovač umístěný v anténě přímo na svorky antény má zabudovaný symetrizační člen v sobě.

Někdy se umístuje předzesilovač třeba na půdě, pak se vkládá do koaxiálního kanelu, nemá v sobě symerizační člen a ten se musí vložit do krabice na svorky antény.

Pokud chcete řešit příjem, musíte si položit otázku, odkud, jak daleko je vysílač a podle toho zvolit komponenty. Nejlevnější řešení bývá pozvat si anténáře schopného signál změřit, navrhnout příjímací soustavu a realizovat ji.

Pokud se do toho za každou cenu chcete pustit sám, zvolte nejprve jen anténu se symetrizačním členem a teprve potom volte opatrně zesilovače. Neplatí ovšem, čím silnější zesilocač, tím silnější signál, tím lepší příjem.

Ten zesikovač, podle vysokého šumového čísla slouží na pokrytí ztrát v rozvodu, ten do antény nepatří, leda byste potřeboval signál rozbočit do několika větví, umístil byste ho někam před první rozbočení

doplněno 19.08.14 22:03:

To se dá vyřešit tak, že anténu koupíš bez zesilovače, místo něj v ní bude patrně symetrizační člen. Když ne, tak se dokoupí, pak se připojí koaxiál a podle konektorů na tom LTE filtru se tento vřadí do kabelu. Pak svést do televizoru. V případě potřeby a podle útlumu filtru zařadit zesilovač za filtr také do kabelu. Nejlépe všechno koupit s F konektory.


Díky za vysvětlení.


Ano,takhle mi to říkali i z těch Radiokomunikací.Jenže koupí nové antény už asi nebudu ten LTE filtr potřebovat,protože máma má klasickou matraci-velkou,zesilovač a nic jí to neruší.To jen tu mojí anténu,kterou mám za oknem a na kterou jsem chytil vše do doby,než zapojili tu LTE základnu.Všechny programy jdou,krom těch na kanále 59.Předtím šel i tento kanál parádně.Ale co spustili to LTE,to už ta moje anténa ,kterou si jinak nemůžu vynachválit prostě nezvladne.

 


0x

Pokud možno vyhněte se antením zesilovačům (předzesilovačům) - zdroj velkých problémů (šum, zahlcení, křížová modulace ..). Použijte jen symetrizační člen - po vyzkoušení dle potřeby (slabý signál) předzesilovač do anteny.

19.08.14 20:03

Děkuji.

martinhajek*

Přesně tak. Zesilovač až v krajním případě, kdy je jasné že signál je kvalitní ale slabý. Což se třeba při delším svodu od antény může stát.

 

jmhad*

0x

Já koupil za 400 malou plochou anténu s napájením a k tomu sep-to box a čumím na 21 programů

martinhajek*

Što éto "sep-to box"?


Já chytal 26 programů,jenže mě 80 metrů od baráku postavili a spustili základnu LTE a ztratil se mi kanál 59.Měl jsem tady České radiokomunikace s měřící technikou a ti mi řekli,že tahle anténa co mám není takzvané korektní a že to můžou předat mobilnímu operátorovi ale ten to neuzná.A na vlatní náklady si koupit filtr LTE za 300,-nemůžu,protože se musí namontpvat před zesilovač a ten je vestavěný v té plastové anténě.Mimochodem v jediné anténě na kterou všechno chytnu v pokoji.Tak kvůli LTE si musím koupit "korektní anténu" a dát jí na stožár jako kdysi,před 5 lety.

martinhajek*

LTE800 je v bývalém TV pásmu, ty antény to zahlcuje (a tím pádem i přijímače), protože jsou na tyto kmitočty stavěné. A hlavně pokojovky s nekvalitním kmitajícím přebuzeným zesilovačem nejsou to pravé ořechové pro kvalitní příjem.

Muxy na K59 stejně asi budou přelaďovat jinam, aby tam byl odstup od LTE signálu.

 

buss

0x

Zesiluje signál za anténou, pak jsou, mohou být, vf zesilovače přímo v přijímači. Anténní zesiluje dost i to, co nechceme, vadí to, když je selektivita přijímače malá. Ovšem každá pásmová propust zase zeslabuje. Co tak lepší anténu?.


No právě,koupím novou anténu,ale štve mě,že na tuhle jsem chytnul vše a měl jsem jí za oknem,nebo mohla být i v pokoji a nemusel jsem to dávat na stožár.Ukazovalo to sílu i kvalitu signálu 9-10 z možných deseti a nezažil jsem kostičkování.A kvůli LTE základně to musím předělávat.

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:
Otázky na téma anténní zesilovač

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.

Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.

Copyright © 2004-2025 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]