Nejste přihlášen/a.
osobní zkušenost ne, ale něco málo o tom vím z principu biologických čističek. Jsou to bakterie, které si žíví odpadem a vznikají přitom další látky. Některé uniknout do ovzduší (plyny) a některé se dál hromadí v septiku. Nechci házet čísla, ale umím si představit, že z původní hmoty tam po nájezdu bakterií zůstane 5% původního obsahu (tuhého) a zbytek jsou plyny a rozpuštěné látky, které ze septiku odcházejí.
Co se týká zápachu, tak fungují 100%-tně.
Určitě to trik není.Je třeba se na ten problém dívat i z ekologického hlediska.Samozřejmě se nemůže ze septiku nic ztratit.Ale je důležité,jakou formu budou mít zbytky,které je potřeba vyvézt třeba někam na louku,nebo do velké čističky ve městech.V každém případě po naplnění septiku je ho třeba vyprázdnit.Ideální by bylo,aby tam zůstala čistá voda.
Z domácího odpadu je tekutý obsah septiku znečištěn nejvíce dusíkatými látkami ve vodném roztoku.Pak fosfor a některé rozpustné soli Mg,Ca Na K.Tyto látky bakterie zpracují a mineralizují.Vyrobí kal,který se usadí a voda nad kalem pak je relativně čistá a v přírodě už neškodí a může se vyvézt,nebo vypustit do trativodu.Ideální je použít na vyčištění této "šedé vody"ještě kořenovou čističku.,kde se o zbytek postarají vodní rostliny.
Foto kořenové čističky.
JABRAKA
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.