Nejste přihlášen/a.

Přihlásit se do poradny

 

Svářečka na elektriku

Od: kikialili* odpovědí: 5 změna:

Chci si koupit domů, tedy hobby svářečku na elektrody. Svařovat budu železo, různé profily do 3mm.

Mám představu nějjaké svářečky , na rameno do 5000kč, jaké jsou v hypermarketu.. Problém je, jestli trafo, nebo invektor, nebo já nevím co. Může mi to tady někdo stručně laicky objasnít?

 

 

5 odpovědí na otázku
Řazeno dle hodnocení

 

 

 

miljan*

0x

 

kjanik112*

0x

Na domácí svařování bohatě stačí elektroda maximálně D 2,5 mm. Stačí svářečka, která dá 110 Ampér. Hlavně trvejte na tom, aby měla měděné vinutí, to je věčné- ne vinutí hliníkové. Jinak samozřejmě inventorová na rameno- to už je vrchol pohodlí.

 


0x

do 5000,-kvalitní svařečka Omikron gama 151 mám ji sám ve firmě důležitý údaj u každé svářečky je zatěžovatel třeba 60% 130A , 100% 100A. Při údaji zatěžovatele 20% 90A nebrat.Nebo stroje které tento údaj neuvádějí už vůbec! K dyž pořídíte něco levnějšího může se stát že při sváření dojde k přehřatí svářečky tím se vypne a než se ochladí a zase bude funkční čekáte i deset minut no a toje k nas...

 

mznj*

0x

Doporučuji volit něco z české produkce, velmi dobré ohlasy mají výrobky firmy Kuhtreiber , jsou to invertory Kitin. Stejná firma ale zřejmě vyrábí i jiné značky - Gama a pokud se nepletu i Omikron. O trafu bych v dnešní době vůbec neuvažoval, nestojí to za to.Invertory mají většinou funkci hotstart, tzn. že při zapálení oblouku na nějakou chvilku zvýší napětí a zapálení je tak snazší i pro amatéra, invertorem lze svařovat i bazickýma elektrodama, protože napětí je stejnosměrné, zatímco u trafa je střídavé. Díky tomu lze invertor využít i při svařování nějakýma speciálnějšíma elektrodama, litina, nerez a pod. U trafa by to asi moc nešlo. S trafem většinou nelze svařovat v polohách, tzn. svisle a nad hlavou.Prostě o trafu nemá smysl vůbec uvažovat, za cenu kolem 5tis. seženete určitě invertor i s kabelama a pokud zvolíte některou z těch značek, co jsem psal, tzn. KitIn, Gama, tak určitě nešlápnete vedle. U jiných značek bych byl velmi, velmi opatrný, hlavně pozor na supermarkety, raději bych to koupil u odborníka na svařování. Sám jsem si koupil KitIn150TIG LA, ten sice za těch 5tis. neseženete, ale v nějaké akci za cca 7tis. by se už podařit mohlo. Má navíc funkci TIG, což je metoda svařování netavící se elektrodou v ochranné atmosféře. Je k tomu ale potřeba dokoupit ještě speciální hořák a bombu s argonem, ani jedno není levná záležitost, sám to zatím nemám a ani nepotřebuju. Ale kdyby náhodou jednou...prostě ta cena nebyla nějak dramaticky vyšší, takže jsem raději sáhl po tomto. Na domácí použití stačí bohatě invertor bez TIGu. Pokud budete opravdu svařovat jen do 3mm, stačí vám bohatě invertor s výkonem 130A, teda on by stačil i do těch 90A ale nic takového bych nedoporučoval, cena za silnější nebude o moc vyšší a jednou třeba budete rád, že máte výkonovou rezervu.

kuhtreiber.cz/... - na této stránce je i odkaz na invertor Kutil 149, což si myslím je ideální volba. Jinak invertory Gama jsou asi o něco levnější, ale vyrábí je buď stejná firma, nebo nějaká odnož firmy Kuhtreiber.

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:
Otázky na téma jak svařovat elektrodou
Otázky na téma jak svařovat invertorem

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.

Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.

Copyright © 2004-2025 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]