Nejste přihlášen/a.
Zdravím místní odborníky. Potřeboval bych poradit s následující věcí : V domku, který kompletně rekonstruujeme máme v přízemí 45 zeď, ale v patře (podkroví) je zeď už jen 30. Jak nejlépe tohle dozdít nebo nějak dorovnat? Má tam být ložnice a v druhé místnosti dětský pokoj.
Předem díky za Vaše návrhy.
Mandusi, nejdřive si pokládám otázku, proč chcete přizdít 15cm, aby to bylo nahoře i dole stejně tlusté.
Zdali je to o tepelné izolaci, tak je to zcela mimo, a vnitřní zateplení EPS je špatné řešení. Jak je zatepleno podkroví? Mezi a pod krokvemi?
Pokud chete jen opravdu vyplnit prostor, klidně tam dejte EPS a pokud správně uděláte povrch, tak děti to jen tak nepoškodí.
doplněno 02.08.10 15:13:doporučuji nechat tak jak je, nepřidávat žádn¨ý matroš, doplnit silně strop a šikminu. Podle toho se zvolí uměrně zateplení stěny. Hlavně strop a okna.
Podkroví ještě zatepleno není. Je v pořadí. O vyplnění prostoru mi nejde. Proč bych si dobrovolně zmenšoval místnost. Už tak je dost malá. Jde mi prostě o to, aby mi tam nahoře nebyla zima nebo abych nemusel topit jak šílenec. Jak jsem již psal. Venkovní zateplení je v plánu. Je to tedy vůbec nutné dozdívat?
doplněno 02.08.10 15:35:Takhle mi to stačí. Díky moc všem.
To se mi líbí. Bylo by to hodně rychle a celkem jednoduše dodělaný. Ale přežije to případný kontakt s dětmi? Dá se na to potom něco nějak pověsit? V té ložnici by mi to až tak nevadilo, ale v dětském pokoji to bude největší stěna, tak předpokládám, že tam bude nějaká polička.
doplněno 02.08.10 13:22:Po přečtení odpovědi od Alfa ještě asi důležité doplnění: Zateplení zvenčí máme v plánu, ale asi až v další fázi rekonstrukce. Bude to mít nějaké nežádoucí účinky?
též jsem to řešil, hledal, detaily probralo s MC a nakonec to nejspíš dopadne tak že zkusím využít bursíkovné a vyřešit to 12-14 cm polyše a doufám, že to vyjde na druhý stupeň tedy 850 za m2 tedy vlastně zdarma.
doplněno 02.08.10 13:11:ovšem klidně předám čeho jsem se dopídil, ono vnitřní zateplení není dobré řešení.
stávající zeď, 7 cm mezera s odvětráním pod střechou, 14 cm izolace, rošt, parotěs, SDK.
Před třemi lety jsem řešil stejný problém. Stavební dozor navrhoval udělat konstrukci a vycpat zateplovacím materiálem. Nakonec jsem nakoupil pár cihel, nadělal něco malty a normálně to dozdil .
Pokud to zjednodušeně spočítám, např. 10m zdi krát 5m výška je při 45stupňovém sklonu 25m čtverečních. Porotherm příčkovka cihla 11,5 cm je nějakých 8ks do metru, tudíž mám 25*8=200 cihel. Ta stojí necelých 40 Kč, takže mi to dá necelých 8.000Kč. Samozřejmě plus malta a omítka. Ale asi to máte větší než my. Určitě to něco váží, ale je to vlastně nosná zeď. Samozřejmě nezavrhuju variantu udělat si kostru a docpat to nějakým zateplením Já se tak rozhodl, protože se mi ten štít zpevnil a mám konzistentní pevnou plochu. Ale rozhodující je asi kalkulace, každá koruna je dobrá .
Já to vypočítával na klasické cihly :D Proto takové číslo. To zpevnění štítu asi nepotřebuju. Barák tak stojí už 80 let. Jde mi jen o to teplo. Doteď tam bydlel strýček, který nahoru vůbec nechodil a netopilo se tam. Nerad bych, abych opravil celý barák a pak zjistil, že mi bude v ložnici zima...
Stejná situace, staří 90 let a též jsme tam měli půdu. A to teplo je hodně subjektivní, mě je v ložnici teplo, ženě zima . Tepelný odpor materiálu je daný, takže se stačí podívat "co je teplejší". Asi to chce i zohlednit tepelný most, aby se tam někde uvnitř nesrážela voda a neshnilo to.
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.