Nejste přihlášen/a.
Zdar chlapi,
potřebuju radu - mám garáž, ve ve které není elektřina tudíž ani světlo. Proto vždycky ještě se 147, jsem do garáže najížděl popředu a svítil si a orientoval se potkávačkama. Teď mi všichni říkají, že je lepší do garáže zajíždět pozadu. Nemáme garáž na frekventovaném místě, takže za mě je to asi jedno.
Nicméně bych do té garáže rád dostal světlo - LEDkový, takový to tenký, dlouhý, dílenský...ideálně aby to šlo napájet z baterie, at už integrovaný nebo tužkový a šlo to přilepit na zeď. Žádný kabely ani nutnost elektřiny. Bohužel jsem takový nenašel...ale asi jsem špatně hledal. Respektive ty co jsem našel na baterky tak většinou byly na stojáncích a ty co byly na zeď tak tam se počítalo se zapojením do elektriky.
Asi se zítra vydám do Hornbachu nebo Bauhausu ale řekl jsem si, že se zkusím poptat i zde.
Díky.
Svítidlo na stěnu na baterii je značně nepraktické, neustálé hlídání nabití. Někam nosit nabíjet. Baterie se samovybíjí i když nebudete svítit. A jednou vás "vypeče", když to budete nejmíň potřebovat. Pokud nechcete natáhnout kabel, tak jezděte i nadále popředu a je to vyřešené. Co všichni říkají není důležité, jak vidíte pro vás to nemá smysl. Snad máte svůj rozum.
Pro litiovky platí, že samotná baterie se samovybíjí nepatrně. Problém je, když je tam trvale připojená další elektronika, to jsou ty světla na dálkové ovládání nebo pohybové čidlo.
Na tužkovky nebrat, to byste za ně dal brzy více, než za samotné světlo.
Doporučení, alespoň 4 Watty LED, 400 lumenů. Pokud světlo bude mít aspoň orientační indikaci stavu baterie, tím lépe.
Krom zmíněných je možné zkusit i Datart, Parkside, uřvaného mimizemštana (alza), ideálně objednat online.
Taky je možné, že se s výběrem netrefíte napoprvé, kvůli slabému světlu, uchycení..., nakupte tam, kde je možnost bezproblémového vracení zboží.
Ještě jedna věc, že mě nenapadla hned, nabíjet můžete ze zaparkovaného auta.
Navážu na mathewa, to tam netrefíš na zpátečku bez světla?
Vzadu na autě ti přece svítěj koncový světla, brzdový a nakonec zpátečka, ten zadek je jako vánoční stromek, tam přece další světlo není potřeba.
Jinak při zajíždění do garáže je opravdu couvání lepší, v zrcátkách je vidět na mezery na obou stranách a můžeš zajíždět klidně i 1 cm od stěny, při zajíždění předkem vzdálenosti jenom odhaduješ
ty brdo, pořid si solar led reflektory s čidlem za pár kaček např z Číny,Polska - a.allegroimg.com/...
mám na chalupě kolem celého stavení pátým rokem (mráz,vedro,déšt) a jedou furt!
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.