Nejste přihlášen/a.

Přihlásit se do poradny

 

Samozávrtný šroub-vrut do betonu

Od: boban®

Potřebuju samozávrtný vrut do betonu-uchycení nemusí být až tak pevné. průměr vrutu cca 6mm.

Stačí aby byl v betonu zavrtaný cca 15mm.

Bez předvrtávání otvoru! Je to železobeton (strop)

díky

 

22 odpovědí na otázku
Řazeno dle hodnocení

 

 


4x
A proč ne klasicky nastřelit, nebo natlouct kalený hřebíky?

o nastřelovačce jsem přemýšlel, chtěl jsem vědět, zda lze šroubovat bez předvrtání

Vždyt to předvrtání není tolik práce nevíc.

 


3x

Zdravím,

Pokud to nemusí nějak extrémně držet a bez vrtání to šroubem nepřipevníte tak použijte lepidlo např.

MS Polymery / Hybridní lepidla: (např. Den Braven Mamut Glue, Pattex Fix Super) – extrémně silná, lepí na vlhký beton, trvale pružná.

Polyuretanová lepidla (PU): (např. SikaBond) – výborná adheze k betonu,

Jo - lepí na vlhký beton - ale to by musel být beton obnažený. Boban má omítnutý strop, ale nechce předvrtávat ...

Vždyt píše z vrchní strany stropu a bude ty trubky zalivat betonem,takže ten stropní beton bude obnažený,tak proč by je nemohu ty trubky přilepit?

Vždyt píše z vrchní strany stropu a bude ty trubky zalivat betonem,takže ten stropní beton bude obnažený,tak proč by je nemohu ty trubky přilepit?

Já nevím - boban stojí dole a horní strana stropu je podlaha v místnosti nad ním. Na podlaze bývá podlahová krytina.

Tak jak je to?


Stojím z horní strany stropu, na stropě, ke kterému potřebuju uchytit plastové potrubí které se pak zalije další vrstvou a na to přijde finální podlaha

Takže jsem to pochopil správně ,stojíte v patře ,popř, v podkroví na stropě a chcete položit (zafixovat)trubky na podlahové topení ,ale bez použití polystyrénového rastru,Nedávno jsem viděl systém Raufix ,sice se tam používá taky polystyrénové podlahové desky ,do kterého se fixují lišty,ale daly by se použít jen ty lišty. vytapeni.tzb-info.cz/...

 

 


2x

Taky produkt nepoznam. Do betonu existuju samorezne skrutky napriklad od Hilti, ale potrebuju presnu dieru vytvorenu vopred normalne priklepovou vrtackou.

Druha moznost je nastrelit to.

Co na tom bude upevnene? Preco vrtanie nie?

 


2x
Tedy, nikdy jsem po tom nepátral, ale divil bych se, kdyby něco podobného bylo. Ovšem možný je všechno.
Proč nechceš vrtat? Jedna díra se vyvrtá i normální vrtačkou bez příklepu, i obyčejným vidiákem.

potřebuju přichytit velký množství věcí do betonu, na malou zátěž

 


0x

Jako 15 mm beton a nad tím je nepochybně ocelový nosník, což?

Zkuste vrtat někde jinde ... nebo na ten nosník přivařit závěs.

Nebo chemickou kotvu.


chci přichytit jen do betonu

Nebuďte tak tajuplný, bobane. Nikdo vám neporadí, když se neví, co vlastně chcete.

Druh a hmotnost zátěže?


Z horní strany stropu potřebuju přichytit stahovacími páskami plastové tenké trubky ty budou zality v další vrstvě takže to nemusí nějak zvlášt pevně držet
Příchytky na stahovací pásky jsem chtěl vrutem přišroubovat do betonu
krtek6

co je pro tebe příchytka na stahovací pásky?...já když jsem teď tahal kabely v podhledu betonovovýho stropu tak jsem tam dával toto..normálně 6mm díra vrtákem pak natlouct tady tu hmoždinku s vrutem a provléct stahovací pásku. Tohle se ti nelíbí? Tak či tak...do betonu buď musíš vrtat nebo nastřelovat...

kvelektro.cz/...


Bude to větší množství, proto jsem chtěl bez predvrtavani
krtek6

tak v tom v případě jak tu zaznělo x krát...nastřelovačka...nic jinýho nevymyslíš...

 

111®

0x

On asi myslí kabelovou procházku na stahovací pásek

A kabelová procházka je co? Dělal jsem elektro celý život,ale tohle vidím prvně.

111®

jsem si ani toho nsmyslu nevšiml...Kabelovou úchytku...mělo být

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.

Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.

Copyright © 2004-2026 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]