Nejste přihlášen/a.
Já bych dal shora prkna, at to nikdo omylem neprošlápne a zdola cokoli, třeba papundekl, aby to na pohled vypadalo přibližně rovně, a pak to případně přemáznul/přestříknul omítkou (co máte a vyjde vám snazší/levnější).
Zubaté nepravidelné okraje by nebyly vidět ani z jedné strany a vystaráno.
Pokud je teda cílem co nejlevněji a nejsnáz.
nepopisujete skladbu stropu, ale předpokládám, že to je klasika: trámy na tom prkna, na tom rákos a omítka.
zaklopit prknama, nejlépe stavebním nehoblovaným řezivem a nechat mezi cca 1 cm mezery. prkna netlouct (!) hřebíky, ale šroubovat vruty, otřesy by mohly způsobit mnohem větší škodu. pak do hotového zaklopení našroubovat sít vrutů a namotat hustě vázací drát, udělat takovou pavučonu, a nebo lépe koupit kousek rábic pletiva (je to nedlouho co jsem si v železářství řekl přesně tolik kolik jsem potřeboval). pak udělat masnou jádrovou omítku a tak natřikrát nahodit. najednou to nepůjde, popadalo by to. a pak už dle libosti shladit nebo natahnout štukem.
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.