Nejste přihlášen/a.
Bydlíme na vesnici ve starším domě. Na zimní období jsme si pořídili pračku se sušičkou. Důvodem bylo nežádoucí zvyšování vlhkosti uvnitř domu v zimním období i nedostatek prostoru pro překážející sušáky. Pračko-sušička pracuje k plné spokojenosti, jen začínám přemýšlet nad jednou věcí. Samostatná sušička prádla má zabudované filtry zachycující vlákna a další nečistoty a o ty se musí pravidelně pečovat jejich čištěním. U pračky se sušičkou však nic podobného není a ani v návodu na obsluhu není v tomto směru žádná zmínka. Sám od sebe odstraňuji dosti vláken zadržených v záhybech těsnění kolem dvířek kde vytvářejí časem až takové plstěné provazce, další prostory však nejsou přístupné. V záchytném "filtru" čerpadla je čisto. Za nějakou zkušenost a radu moc děkuji.
Petřík
Děkuji za odpověď od "hanakr" i podpory od "patrik". I já uvažoval tímto směrem a uvedl jsem kontrolu "filtru" před čerpadlem. Ten je uveden v návodě jako samočistící a skutečně je bez usazenin - i tak jej nejméně jednou v měsíci kontroluji. Jsem ale rád za uvedenou zkušenost s délkou používání i čištěním.
K těm ostatním radám jen uvedu, že máme, mimo sociálky a chodby) jen tři místnosti (obyvací, kuchyň a ložnici). Jeden sklípek je určen pro zavřeniny a ovoce, druhý brambory a lahvové zásoby (vesnice je bez obchodu). Pro umístění pračky je vhodná jen chodba a v prostoru nad pračkou je ještě umístěn plynový kotel (8 kW - docela by mne zajímalo jakou spotřebu má obhájce planety "prostromek"). Od jara do podzimu sušíme na zahradě, zimní období vyžadovalo hodně odvětrávat a to zase nahrazovat topením. O pohodlí obcházení sušeného prádla nebo čekání na jeho vymrznutí nemluvě.
Těm jmenovaným začátkem této informace ještě jednou děkuji a přeji hezké dny.
Petřík
Většina pračkosušiček nemá přístupný filtr na vlákna ze sušení, protože používají vodou chlazený kondenzační systém.
Vlákna a chlupy z prádla nejsou zachytávány samostatným filtrem, ale odcházejí do odpadu spolu s kondenzační vodou. Chlupy a vlákna se mohou v pračce usazovat a zhoršovat účinnost sušení, ale snadno je odstraníte, když jednou za čas pustíte prázdný prací cyklus na vysokou teplotu (např. s octem nebo čističem pračky), aby se systém pročistil. Také mám pračko - sušičku, už 8 let, a zatím bez problémů. Nesuším všechno, pračka je na 9 kg, kapacita sušení jen 4,5 kg. Suším hlavně peřiny, polštáře, povlečení, ručníky a utěrky, citlivější věci jako trička nebo svetry ne. Pračku čistím přibližně každé dva měsíce - to je asi po 40x praní a 20 x sušení, vyberu vždy náhodně nějaký čistič pračky v drogerii.
Pokud píšete, že bydlíte ve starším domě, předpokládám, že máte půdu, sklepy, zahradu. Ty byly většinou podsklepené.
Beru to podle sebe. Mám natažené šňůry jak na půdě, tak ve sklepě a též na zahradě.
Ty naše zimy nejsou až tak mrazivé, aby se i v zimě nedalo pověsit prádlo ven. Krásně potom voní.
Já s tím souhlasím. I mráz vysušuje.
---------------------
Další řádky berte všeobecně, nic proti tazateli. Jenom povzdech, selský rozum šel kukat.
Všude slyším drahé energie, zátěže životního prostředí a šetřit naši planetu, nežehlit, netopit. A přesto se vyrábějí sušičky, žroutky el. energie.
Za mě je mnoho, přemnoho věcí postavené na hlavu.
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.