Nejste přihlášen/a.

Přihlásit se do poradny

 

Lakovaci kabina - motory

Od: gubaxan*
Zdravím. Třeba by někdo uměl poradit. Mám lakovací kabinu kde dva motory které jsou větší jsou na vysávání vzduchu a dva motory které jsou menší ty jsou na přívod vzduchu do kabiny. Problém je v tom, že ty menší mají větší výkon které vzduch do kabiny dávají a ty větší které mají vysávat nemají skoro žádný vykon. Točí se ale o hodně pomalejc a to mi nestačí na odsávání vzduchu při lakování. Už jsem je zkoušel dát aby se točily na jinou stranu a stejně to nepomáhá. Bylo tady 5 elektrikářů a všichni tvrdí to samé že proud je všude stejný a vše funguje správně. Chápu kdyby byl problém tak nefunguje jeden ze dvou motoru ale točí se stejně oba dva. Nevíte někdo v čem může být problém?

 

19 odpovědí na otázku
Řazeno dle hodnocení

 

 


1x

Vyfotte sem štítky motorov a ich svorkovnice,že ako je to tam zapojené.

 


0x
Že mají nižši otáčky neznamená, že mají nižší výkon. Předpokládám, že pohání větší turbínu/vrtuli. Otázkou je, jestli je to celé správně navrženo, jestli třeba na odsávání neměl být převod víc do rychla. At se aspoň trochu zorientujeme, tak přidejte i foto těch odsávacích turbín, nebo co tam je. A udeálně označte směr, kterým se točí.
Pokud se tam dělá přetlak, nouzově by snad šlo sání trošku přiškrtit.
doplněno 15.05.24 08:16: Jakou teplotu mají ty horní motory po 15 minutách provozu? (Aspoň na omak.)
gubaxan*

Ano , maji mensi otacky nez je potreba(vysavani) a ty co nahani vzduch dovnitr maji spravne (rychle) otacky
Motory se toci smerem ke me viz foto, zkousel jsem i na jinou stranu
gubaxan*

Turbiny se toci stejnym smerem jako motor
gubaxan*

Teplota dobra, vubec se neprehrivaji
Neprokluzuje řemen? Dá se změřit odběr.

 


0x
Fungovalo to někdy tak jak má?
Dokumentaci od výrobce mate?
gubaxan*

Dokumentace jiz davno neni a vse bylo funkcni pred stehovanim
Při stěhovaní co vše odpojené a rozmontované?
gubaxan*

Odpojeny jen kabely od motoru a od par cidel teploty, jinak vse bylo v rozv.skrini, ktera byla kontrolovana smad 10x a vse funguje
A ten kdo to odpojoval a připojoval, proč to nemůže dokončit zprovoznění? Má vůbec potřebnou kvalifikaci a zkušenost s průmyslovou automatizací?
Stačí jedno čidlo blbě zapojené a regulace nemůže fungovat tak jak má.

 

gubaxan*

Uz jsem zkousel prehodil kabely z toho co se toci rychle na ten pomalejsi ( v jisticich) a zadna zmena

 


0x

Nechápu proč hledáš chybu v elektrice, když ti elektrikáři říkají, že elektrika je v pořádku.

Předpokládám žes nepřehazoval motory mezi sebou. Tady je jediná možnost, žes při zapojování motoru přehodil směr otáčení motoru.

Možná jsou u motorů frekvenční měniče pro nastavení otáček a někdo třeba potenciometrem snížil otáčky jednoho motoru na frekvenčním měniči.

A ještě je možné, že máš někde přivřenou nějakou klapku nebo žaluzie nebo jinou překážku v potrubí.

gubaxan*

Vsak pisu, smer otaceni jsem menil a zadna zmena. Klapky jsou otevreny.
Taky si rikam, ze na ty motory jdou mensi otacky, tak jsem odpojil motor ktery se toci rychle a pripojil na jeho misto ten pomalejsi a taky zadna zmena

Tak ještě napiš jaké otáčky má který elektromotor na štítku.

Pokud jsou otáčky na štítcích přibližně stejné a jeden motor se otáčí výrazně pomaleji, tak ty motory musí mít nějaké řízení otáček a pak se na dálku nedá závada zjistit. Musí se připojit někdo k řídícímu počítači a zkontrolovat signály ze vstupních čidel.

Problém bude určitě v tom, co bylo demontované / odpojené.

 

gubaxan*

Co muze mit vliv na otacky? Proud je pry vsude stejny, na vsechny 4 motory
Na tech vetsich , ktere jsou pomalejsi se mi zda dle stitku ze maji mit o neco vetsi otacky, neni to tam videt presne

Na otáčky může mít vliv cokoliv.

Takže sundej řemeny a pust motory na prázdno (bez zatížení) a změř jejich otáčky.

Co se ti zdá - to je tvůj problém. Pokud ani nedokážeš přečíst informace ze štítku, tak nemá cenu něco dále řešit.

 

slon

0x

Pokud je elektricky vše zapojeno jako dřív, zaměřil bych se na vyčištění a promazání ložisek hřídelí a na filtry - pokud jsou zanešené nebo nevhodný typ filtru, může docházet ke snížení účinnosti.

 


0x
Vyfot tozvaděč pro motory vevnitř. Samotné ventilátory jsou všechny stejné? Štítky motorů nejsou? Filtry jsou na vhanění
a předpokládám, že odsávání?

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.

Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.

Copyright © 2004-2026 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]