Nejste přihlášen/a.
Vodu z eternitové střechy používat na zalévání zahrady ano či ne? Proč ano, proč ne. Beru solidní i humorné odpovědi.
Já to poznám ale asi záleží na vkusu každého sudruha. A čo Vy si představujete pod takým pojmom absurdný?
Přesně tak, klidně vodu používat. Těch pár azbestových vláken, co se spláchne ze střechy, se smísí se zeminou, a tam bude jejich škodlivost eliminována.
eter, asi se mýlíte, s panem Orionem se ne ve všem shodneme., Ale je to slušný člověk, spor v jedné otázce, netahá do druhé otázky.
Jejda, teď jsem si všiml, že nemyslíte pana Oriona, ale aaa. Říkal jsem si, proč tam je tolika aaa.
Omlouvám se, že jsem to nepochopil hned.
[ Obsah příspěvku byl skryt moderátorem @milancukrar z důvodu porušení pravidel poradny. ]
Když s humorem, tak s humorem: Já myslím, že těm kytkám co tam má Vaše druhá polovička a trávě, co projde sekačkou a skončí v hnědém kontejneru je nějaký osinek úplně fuk.
(jen abych nedostal zase za uši)
Tedy asi takhle: Zatím se mluví o azbestu jako karcinogenu při vdechnutí. Že by byl nějaký problém při jeho náhodném pozření, to jsem snad nikdy nečetl a neslyšel.
A jinak: Jaký je rozdíl mezi tím, když dojde k uvolnění azbestového vlákna, jeho spláchnutí do sudu a zalití zeleninového záhonku nebo tím, když se vlákno uvolní a na záhonek doplachtí samo vzduchem? A že se vlákna z 80 let staré etrnitové střechy uvolňují, na to Vám snad seženu i kulaté razítko.
Záleží na dešti. Jestli je bouřka, nebo nedej bože kroupy, tak nezalevat. Naopak lehký zahradní deštík nevadí.
Už mi to došlo, sedět venku, jakmile se (třeba v noci) objeví kroupy, tak přepnout vodu ze sudu mimo sud.
Co udělají kroupy s vodou?
Pánové, prudký déšt nebo kroupy strhávají jehličky eternitu, které zamořují okolí. V našem případě se ukládají do sudu z deštovou vodou. Ona voda je nevhodná na zalévání. Naši dědečci touto kontaminovanou vodou zalévali krtince.
prudký déšt nebo kroupy strhávají jehličky eternitu
OK, tak to strhne jehličky a příště tam již nejsou. Pak už to bude OK?
spu - v kterém že to kraji naši dědečci tou eternitovou vodou zalévali ty krtince? Já jen, že když ti dědečci byli mladí a vy na houbách, tak se škodlivost asbestu neřešila, zalévalo se vše, včetně teda i těch krtinců.
Pane Cukráři, eternit obsahuje milony jehliček na 1 cm². Každým prudkým deštěm se jich stovky smývají. Za nějaký čas (třeba 300 let) by ta krytina zcela zmizela.
Pane spu, moc děkuji, nějaké literatura, odkud čerpáte by nebyla?
Azbestová vlákna ve vodě či v půdě nepředstavují vážné zdravotní ohrožení ani v případě, kdy jsou s vodou požity či zkonzumovány se zeleninou
V prvé řadě záleží na materiálu střechy, pokud je vyrobena ze zdravotně závadného materiálu (např. eternit, obsahující azbest), je užití deštové vody vyloučeno k jakémukoli účelu. Kvalita deštové vody se může měnit, záleží na znečištění ovzduší, které déšt strhává, deštová voda pak může obsahovat mechanické nečistoty, oxid siřičitý (kyselé deště) apod.
At každý věří, čemu chce.
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.