Nejste přihlášen/a.
Mam dotaz, jak je myšleno chlazení hořáku TIG pokud výrobce píše že je chlazený vzduchem. Postačí kompresor nebo je nutné nějakou láhev a za jakých podmínek. Díky za případnou radu.
To ako chcete zvarovat nerez bez argónu? Ja som síce ešte nevidel tig horák chladený vzduchom. Jedine okolitým vzduchom. možno je taký,že miesto kvapaliny sa tam privádza chladný vzduch od kompresora. Vrtačku chladenú vzduchom na vrták som videl,no taký horák nie. Čo tak odkaz na ten horák?
Pokiaľ chcete zvarovat TIGom,tak sem dajte aj odkaz na zváračku,akú máte. Ten z odkazuje je,že si budete púštat ochranný plyn ručne kolieskom, pokiaľ zváračka je vybavená ventilom,tak sa kupuje s tlačítkami na horáku. Potom či máte náškrabový TiG,čiže oblúk sa zapáli škrtom alebo HF zapaľovanie a to sa spúšta zase tlačítkom na horáku. Horák ku zváračke je potreba prispôsobit.
Mám svátečku MMA - TIG zn. Alfin 150 TP která nemá přípojku plynu do přístroje. Plyn se vede s láhve eventuelně s ventilu přímo do hořáku kde by mělo být tlačítko ovládání spouštění Argonu. Takže se spíše zaměřit zakoupit tento typ hořáku.
Co budeš svařovat-hliník, měď, zinek, mosaz? U nerezu a železa se používají inertní plyny zároveň jako chlazení(argon či argon s nějakým dalším plynem) Co je svařování T/...
Jakýkoliv svařování technologií TIG musí být vždy s čistým ARGONEM. Jen a jen ARGON. I když nepatrné množství kyslíku tam musí být vždy,to by zas jinak nefungovalo, rozumíme si...?
Jsou týpkové co si koupili CORGON-kombinace "CO" a Argonu, elektrody jim začaly hořet jak papír a svítit různejma barvama. Nemluvě o sillný expozici radioaktivního záření a jedovatých plynů.
pozor na Thorium, je to druhej prvek z řady aktinoidů,teda dobrou "chut"!
Výrobce uvádí že je chlazený vzduchem, nikoliv vodou. Hořáky chlazený vodou jsou také v nabídce pro stroje se svařováním proudem nad 200 A ale to se mi netýká.
To vím také, ale ty se ptáš, proč výrobce píše, že je chlazený vzduchem! No protože není chlazen jiným médiem.
chlazení hořáku vzduchem znamená, že je chlazen ochranným plynem proudícím kolem elektrody. Tedy nejedná se o nějaké přídavné chlazení jako je třeba chlazení vodou.
Jestli potřebuješ svařovat velký proudy, tak si kup hořák s vodním chlazením. Stejně tak kdybys svařoval dlouho v jednom kuse, je lepší mít vodní chlazení.Dá se dokoupit externí chladící jednotka a k tomu hořák, co to umožnuje. Nebo některý svátřečky mají integrován zásobníkk s vodou a čerpadýlkem v sobě.
ještě jednou chlazení vzduchem znamená to,že je elektroda chlazená ochranným plynem-argonem. Což je tedy v podstatě VŽDY a u KAŽDÝHO hořáku s jakoukoliv svářečkou. Je to jen takový reklamní trik prodjece řek bych
Tak teď je to vysvětleno, nepřesné informace prodejců a já pak nad tím zbytečně bádám kde je levnější možnost jak obejít plyn což teď vím že je nesmysl. O vodním chlazení vím ale to nevyužiji, budu svařovat s přerušením a málem množství. Spíše nárazově. Jinak děkuji Tobě a všem co se podíleli na odpovědích mé otázky za osvětu.
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.