Nejste přihlášen/a.
Problem:
Loni pres leto jsem mel pripojene k venkovnimu bazenu (pod strechou) elektricke vyhrivani (odber cca 3000W). Prodluzkou 2,5mm do zasuvky v technicke mistnosti a dale klasicky podomitkovym vedenim na malo zatizenem okruhu az ke skrini.
Na konci bazenove sezony mi malem vyhorela krabicka s vencem na zdi a reverznim engineeringem jsem zjistil, ze nekde po ceste k technicke mistnosti je hlinikove dvouvodicove vedeni (stara chalupa) a v te krabicce to je nejak spojene (s dalsim hlinikem).
Varianta A:
"Zrevitalizovat" krabicku s hlinikovymi vodici (WAGO, pasta).
Dotaz 1: Da se pocitat s tim, ze takto obnoveny spoj vydrzi dlouhodobou zatez pres 3000W?
Dotaz 2. Lze na konec tohoto vedeni (napr. pred prodluzovacku) uspesne pripojit proudovy chranic (treba zasuvkovy adapter)? PE je oddelen az nekde na konci, kde uz je med, a zjevne ne po cele delce vedeni.
Varianta B:
Natahnout v liste nove vedeni rovnou do tech. mistnosti - urcite finalni reseni, ale tady se bez elektrikare neobejdu (pripojeni k rozvodne skrini).
Ma smysl vubec uvazovat o variante A?
Diky
"Ma smysl vubec uvazovat o variante A?"
Nemá. Proudový chránič chrání Vás před nebezpečným dotykem, ale vyhoření starého přetěžovaného Al vedení nijak nezabrání. To není jeho funkce.
Na> 3000 W v hliníku byste měl mít průřez drátů 4mm2 .
Co se týká bezpečnosti, má proudový chránič (zvlášt u bazénu) smysl v kterémkoliv bodu instalace. Ovšem musí samozřejmě být zapojen podle předpisů.
Určitě nové vedení v mědi a tři kilovaty jistě nedávejte přes Wago svorky. Tím myslím ty pružinové.
hele Miki, já dám na zkušenosti. Říká se "staré, ale dobré". Nejsem proti pokroku, ale v tomto případě....
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.