Nejste přihlášen/a.
Na kolik stupňů vytápíte místnosti? A aby jel kotel hodinu-dvě hodiny v kuse, musíte mít potom přetopeno.
Zkontrolujte jak dlouho máte v termostatu baterie. Mě takhle jel kotel, když byly baterie došlé a neměly sílu.
Jinak mě kotel v rodinném domku jenom dohřívá, tedy na chvíli sepne, dohřeje a zase vypne. Pokud udržuji stálou, nižší teplotu.
Když chci večer zvednout teplotu na koupání, dělám manuálně, tak kotel jede, ale to si navolím sama.
To co popisujete neznám.
Dobrý den, pane Kulhánku. Nejdříve bych začal tím, že kouknu na termostat, zdali funguje jak má, popřípadě ho odpojit a ovládat ručně na kotli.
Je něco špatně, když termostat dává pokyn STOP topení a kotel topí dále. Bez místního šetření se tu bude jevit desítky různých možností a úvah, které nikam nepovedou. Doplňte, prosím, druh a typ kotle, klidně i termostatu. Popřípadě dejte i foto. Určitě se najde někdo, kdo má doma podobné.
Vidím že asi máte obojživelníka Protherm Panter. Já si nedovolím takhle na dálku diagnostikovat zda je původcem problému termostat. Možná je, možná není. Stačí ale odmontovat vnější kryt kotle, nahlédnou do útrob a uvidíte úplný kybernetický stroj. Já jsem s obojživelníky zažil jiné trable. Můj Protherm to dělal naopak, občas samovolně zhasínal a občas neohříval teplou vodu. Junkers pro změnu vycucával vodu z topného okruhu. Jeden by nevěřil, ale ono to jde. Topná voda se u obojživelníků může ztrácet do vodovodu.
Radím : Zavolejte servis. Sám do ničeho nevrtejte, protože stejně nic neopravíte. Tak nanejvýš něco rozvrtáte a oprava se vám prodraží.
douška pro ty dva pode mnou.
1/ Kdo zná jméno Bernoulli, ten ví, že stačí naplno pustit vodu z vodovodu a v tu chvíli je tlak ve vodovodní trubce skoro nula.
2/ Podívejte se na schema a nastudujte si, jak vlastně výměník u plynových obojživelníků funguje. Možná si všimnete, že je tam jen jeden. Pak stačí i malá netěsnost na jednom aktivním prvku a topná voda se při každém puštění TUV kapku po kapce ztrácí do vodovodu, přesně toto dělal náš Junkers.
to určitě ne pokud je termostat připojen správně tak kotel podléhá signálu z termostatu a vodu sám nenahřívá tedy netopí. zkuste termostat odpojit vodiče nechat je rozpojené, jestli kotel během rozpojených vodiču sepne. pokud sepne, je problém v řídící desce kotle nebo je někde zkratovaný přívodní kabel k termostatu. pokud nesepne je problem v termostatu termostat není nic jiného než vypínač řízený teplotním čidlem hodně zjedodušeně řečeno
Pokud ten termostat měl displej tak snad už musel být úplně chcíplej. V termostatu bývá polarizované relé které má odběr jen pro změnu polohy. Asi tedy tak vybito, že ke změně polohy nedošlo. V mém termostatu ty samé baterie šlapaly asi 8 let a to jsem na displeji toho mnoho nepřečetl.
Pane Kulhánku, aby to nevypadalo chytře, ale takovátozávada je v 90% vinou baterek. Páč dispej sice svítí, ale již není síla, aby sepla relátko.
To se musí podívat servisák. U kotlů se montuje u nového kotle někdy propojka na svorkovnici termostatu. To záleží na podmínkách uvedení kotle do provozu. Pak se musíte podívat na nastavené parametry kotle. Vypadá to na funkci pouze terrmostatu kotle.
Viz text u mého kotle Baxi:
přistupte k napájecí svorkovnici (obrázek 10) dle popisu v předcházející
kapitole;
. vytáhněte můstek, který se nachází na svorkách (1) a (2); (svorka 1,2 je kontakt prostorového termostatu)
. protáhněte dvoužilový vodič skrz průchodku a připojte ho k těmto dvěma
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.