Nejste přihlášen/a.
Pokud ta vnější zeď vede třeba do dvora, provizorně bych ji zvenku v okolí zatečení obložil - zateplil polystyrenem už teď. Dokud venku mrzne a zeď je chlazená, budete ji zevnitř odvlhčovat obtížně. Plesnivé bych minimálně vzal Savem, ale raději osekal, at to nikdo nedýchá.Vůbec si neumím představit u toho spát. Pokud to jen trochu jde, postel bych dočasně přemístil.
Dobrý den, nic ve zlém, ale také mně to přijde stupidní - zkuste to napsat znovu, česky a jasně. Samotný radiátor Vám nepomůže, tak to tam (kromě přímotopů) máte i jiné topení? Zdá se Vám snadné na toto topení připojit další radiátor? Proč chcete vyhřívat postel od spodu, když máte vlhkou zeď? Čemu říkáte radiátor pod okno? Zdravím!
Pridávat takto radiátor je podľa mňa zbytočné, pracné a neekonomické. Toľko elektriny nespotrebujete...
V prvom rade sa ubezpečte, že už nič netečie.
Stenu nastriekajte savom, pokiaľ je plesnivá. Následne obúchajte vlhkú nesúdržnú omietku a miesto natrite / nastriekajte nejakým fungicídnim prípravkom s dlhodobým účinkom (bez chlóru). Ajatin, Capatox, Fungispravy, prípadne aj fungicídnymi impregnáciami na drevo - Bochemit, Lignofix, atď. Zoženiete v lekárni, v zdravotnických potrebách, stavebninách, či bau-bau.
Pre rýchlejšie vysušenie posteľ a nábytok odtiahnite aspoň 40 cm od steny aby tam mohol kolovat vzduch, prípadne to posilnite ventilátorom, nemusí byt ani s ohrevom.
Ak je to naozaj problém, tak za cenu radiátora s montážou a demontážou Vám to dokáže odborná firma vysušit mikrovlnnými žiaričmi. Za deň sú podľa množstva žiaričov, ktoré majú k dispozícii a možnosti elektrickej prípojky schopní zvládnut cca 15 m2. Ceny bývajú cca 1000 Kč / m2.
Čemu říkáte nehoda a proč jste neudělali radiátor pod oknem, když děláte úpravy? Pokud byla příčina odstraněna, mělo by na problém stačit něco z toho, co je zde. Podíval bych se na recenze.
Prostě se snažte co nejvíce větrat a ono se to časem upraví. Topení v zimě vám moc nepomůže. Co nejvíce větrat, pokud není mráz, tak i několik hodin denně, v případě velké zimy topit a nechat pootevřené dveře třeba do chodby, Chce to čas,
Mám starý dům,takže s odstraňováním vlhkosti mám bohaté zkušenosti. V první řadě musíš odstranit zdroj vlhka-moc jsem nepochopil tvůj dotaz,ale jestli odpadní trubka po nehodě není opravena a pořád to sákne do zdi,vlhka se nezbavíš ničím a můžeš to vysoušet jak chceš a čím chceš. Až odstraníš zdroj vlhnutí,pak ani nemusíš nic speciálního dělat,v místnosti stačí normálně topit,semtam otevřít okno a vyvětrat a zeď vyschne sama i bez toho aby jsi montoval radiátor za postel. Pak v lepším případě tu zeď jen přemaluješ a máš hotovo-v horším případě budeš muset opravit i odchlíplou omítku
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.