Nejste přihlášen/a.
Ahoj, chci se zeptat, čím čistíte elektroniku a PC komponenty (klávesnice/myš/LCD...) od prachu nebo mastnoty?
Existují nějaké speciální utěrky na výše zmíněné?
Díky za odpověďi. Měl jsem spíše namysli, zda existují nějaké vlhčené ubrousky na tento účel
Štětec, vlhký hadr, jar. Naprosto dostačující.
Pokud lezu do bedny, tak samozřejmě jenom štětec a vysavač.
S tím Jarem opatrně. Klávesnice, plechy, plasty a sklo ano, ale na elektrické desky nee A pokud už něčím vlhkým saháte do PC, používejte nejlépe deionizovanou vodu. Taky bacha na líh a podobná zvěrstva. Vhodný je třeba isopropylalkohol.
A hlavně ty tablety nedávejte do myčky, nejsou tablety jako tablety
Štětec, stlačený vzduch, vysavač a na odolné nánosy zubní kartáček (soft). Nejčastěji sahám po štětci, používám celkem 3, každý s jiným chlupem. Stlačený vzduch je povinnost mít doma, ten je nejlepší na drobečky v klávesnici. A vysavač mám takový malý s plastovou hubkou, je to takovej prcek uřvanej, ale saje jako ďas. Dobrý tah vysavače je výborný k odsátí prachu při použití štětce, stačí dát hubku poblíž štětce a saje prach ze vzduchu.
Dobrý den, prachovka, utěrka, antistatická prachovka či utěrka (než ji vyperete - potom už je to běžný hadřík), jemný štětec, hadřík namočený v jarové vodě (a řádně vyždímaný), vlhčené ubrousky + "hafo" speciálních a předražených přípravků v podstatě zbytečných. Zdravím!
P.S. S vysavačem opatrně, at si neuděláte více škody než užitku (umí např. zničit ventilátor v PC či NTB).
still10k - do ventilátoru bych asi před vysáváním strčil špejli (aby nevzal zničující otáčky). Já chodím PC čistit ven, když fouká silnější vitr - otevřu bednu a vše čistím po větru pouze jemným štětcem (a mám radost, jak se prach "odsává"). Ten hadřík namočený v jarové vodě (a řádně vyždímaný, aby voda nekapala) používám jen na "umatlaný" povrch přístojů (uvnitř není důvod k odmaštění otisků prstů apod.).
Díky své profesi se s ,,mírně zaprášenými´´ počítači - viz foto, potkávám denně. Ono truhlášká dílna není zrovna sterilní prostředí a tak se není čemu divit. Ale ty počítače to zvládají vcleku v pohodě, některé jdou už spousty let, jedou ještě na W98.
Očista probíhá prostě, rozdeklovat, vysypat většinu nepořádku, protože foukat to rovnou je o udušení sebe sama, pak to vyfoukám běžnou ofukovací pistolí, což je ,,nepatrně´´ levnější varianta vzduchu v plechovce . Stejně tak klávesnici - a je vystaráno
Jste poněkud vedle, Bene. To není můj počítač, anóbrž zákazníka. Já jsem ten, který servisuje stroje, které dnes obsahují počítače takřka všechny. Tenhle konkrétní je z CNC - ale jsou k vidění i horší - podle intervalu, kdy si mě zákazník zavolá, málokdo to čistí sám .Takže v rámci své práce mnohdy i čistím počítače výše popsaným způsobem - přičemž nevím o jediném případu, že by stroj chytil od počítače. Každopádně by mě tedy ani ve snu nenapadlo foukat tam propan - to si myslím, že je docela ,,o hubu´´ co ten plyn dokáže vědí dobře třeba ve Frenštátu
Prošly mi rukama desítky počítačů Od Syncleara z osmdesátých let až několik notebooků.Zatím jsem nenašel důvod,proč se hrabart ve střevech(pokud neměním sestavu).I když bude uvnitř nějaký prach,na funkci to nemá vliv.Přikláním se k názoru,použít tlakový vzduch.Kamarád používá plyn z bombičky propan - butan.
JABRAKA
Ale tak jabrako. Když budou žebra zanesena tak, že přes ně neproudí vzduch, tak to nemá vliv tak leda na funkci rostlináře... Viz foto @promon . Že na tom jedou jen tabulky je štěstí, na to extra výkon nepotřebuješ.
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.