Nejste přihlášen/a.
Zdravím,
řeším umístění kohoutu pro hadici na fasádě domu a nevím jakou variantu zvolit...
1) Uvnitř kohout + vypouštěcí ventilek> na fasádě normální pákový kohout.
2) Uvnitř kohout (výš než venkovní)> na fasádě normální pákový kohout. Při uzavření vnitřního kohoutu by voda samovolně odtekla venkovním kohoutkem.
3) Uvnitř žádný kohout a jen použít mrazuvzdornou variantu venkovního kohoutku. S tímto řešením ale nemám vůbec žádnou zkušenost a nevím jestli se na to dá spolehnout.
.
Jak byste to řešili vy?
čekejte prosím, probíhá přenos dat...
S nezámrznýmy kohouty mám bohaté negativní zkušenosti, relativně malý průtok, po 10 letech docela velká poruchovost. A to to jsou kohouty za tuším cca v té době 4000 kaček. Pokud buch dělal něco podobného dnes u sebe doma, tak bych dal dovnitř klasický ventil (či vřetenové šoupě) ven prodloužil jeho zavírací osu a vyvedl trubku opatřenou na konci závitem pro rychlospojku.
250,- mi za mrazuvzdorný kohout nepřijde nějak vysoká částka...
Jinak moc nevidím rozdíl ve Vaší variantě jedna a v mojí variantě 2...
1,2 -není to jedno?Já bych dělal za 2 ,akorát v rovině(abych neměl ze šikma kohoutek)voda nemusí odtéc všecha ale musí se kam roztáhnout-při zmrznutí.Nebál bych se ani 3 ale omotal bych ho plstěnou hadrou
@janm : to je jednoduché řešení Jednoduché:zastavit vevnitř ,pustit venku
Právě že nejvíc se mi líbí ten mrazuvzdorný koho/..., tím bych se zbavil v technické mísnosti dalšího kohoutu na zdi... a byla by i jednoduchá instalace.
Jinak jestli neseženu pozitivní reference, tak asi vyhraje ta varianta 2. Samozřejmě nemyslím nějaký extrémní spád, ale prostě pár mm aby voda tekla ven a ne dovnitř.
Zdravím
Mám to řešené následovně
Přez zeď mi jde vodorovně trubka,(plast) zvenku kohout obyč, pákový, zevnitř té trubky kohout (mám roháček ale může být i jiný) čili "slepé rameno" bez spojení s vodovodním řadem. kohoutek zevnitř propojím hadicí se šroubením s druhým kohoutkem který je klasicky na rozvodu vody doma. Když hrozí mrazy, odpojím vnitřní hadici otevřu venkovní a vnitřní kohout té "slepé vodorovné trubky " co je přez zeď profouknu takže voda dokonale vyteče ven (jde to i ústy) venkovní i vnitřní kohout uzavřu a je to. Je to jednoduché řešení a v případě že ramínko zapomenete "zavodněné" a "promrzne" tak ho vyndáte a dáte druhé (je to kus plastové trubky jako na vod. řad na každé straně navařeno šroubení na kohout) venkovní a vnitřní kohoutek našroubujete zpět. Zatěsněno zvenku a zevnitř trochou pur pěny. Vodaři "profíci" mi řekli že jde o "nestandartní" řešení nicméně je bezpečné funkční a bezproblémové, netřeba speciálních kohoutů ani vypouštěcích ventilků, pár korun...
výhodou je, že při extrémních mrazech a opomenutí vypustit vodu z vodorovné "slepé trubky" se může poškodit jen ta trubka ale nemůže nikdy dojít k porušení rozvodu v domě mrazem protože přez hadici nepromrzne.
Zdravím , dal bych tam variantu č.2 , akorát s tím rozdílem , že vnitřní kohout bych dal se šroubením , aby šel vyměnit a samozřejmě s přivzdušněním. .
Pokud to budeš dělat v plastu , tak nakonci nedávej normální zástřik , ale zástřik s křidélky a betelně to zasádruj , aby se to při mont. a demont. ventilu neprotočilo a neurval jsi trubku.
Vnitřní ventil můžeš dát taky níž , ale potom udělat na vnitřní straně zdi smyčku nahoru nad úroveň venkovního ventilu.
Udělal jsem to nakonec jako variantu 2..
Stím, že na vnitřní straně jsem použil podomítkový PPR k/... (nechá se servisovat bez demntáže zevnitř) pak je 40cm ppr 20 pod skonem cca 30° a venku normální nástěnka přišroubovaná a zalepená k mfp desce.
Venku potom osadím mrazuvzdorný kohout.
.
Takže doufám že to vydrží a nebudu to muset někdy předělávat.
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.