Nejste přihlášen/a.
CCa před rokem už mě taky přestalo bavit k prozvánění drátů používánt všelijaká samo-domo udělátka (za dobu své praxe jsem jich používal nespočet) a pořídil jsem si na to hotový přístroj. Je to malá oranžová krabička se dvěma kablíky (krokodýl / hrot), která při spojení kablíků vydává nepřeslechnutelný signál (i přes zavřené dveře) a zároveň se rozsvěcí červená LED. Krabička se vejde do kapsy a má dokonce klipsnu na opasek. Na rozdíl od multimetru vvydrží i hrubší zacházení na stavbě. Koupil jsem jí v prodejně elektromateriálu ELMET. Sice stála skoro 300,- Kč, ale je to přesně to, co jsem léta potřeboval. Jsem naprosto spokojený.
Tady jí máte.
Na tieto amaterské veci elektrikári ku baterke na presvedcovanie používali sluchádko z telefónu na pevnú linku.My sme to mali dokonca namontované na pípanie smeroviek na žiguláku.
slavco31 - nevím, jak jste používali sluchátko, ale samotné Vám pípat nebude (ozve se pouze slabé cvaknutí). Potřebujete k tomu ještě vyrobit nf zdroj signálu (při troše šikovnosti se dal vestavět přímo do toho sluchátka), pak ještě nějakou krabičku s otvíracím víčkem, uvnitř držáček baterie, všechno to nějak poskládat dohromady... Nebo se taky dá použít obyčejný zvonek, izolačkou přilepený k ploché baterii a dva kusy zvonkového drátu. S podobnými paskvily (i když funkčními (když se zrovna někde něco neutrhlo)) jem pracoval mnoho let. Jenže tehdy nic profesionálního nebylo. A věřte mi, už bych to nedělal.
Nikdo - jo, bylo to podle AR. Do sluchátka se musel nacpat tranzistor, odpor a tuším, že elektrolitický kondenzátor (to schéma bych ještě někde našel). Byla to piplačla, ale kupodivu se to tam vešlo.
To vaše řešení je nejlepší. proč vyrábět něco a investovat do toho spoustu času, když se to dá koupit za pár šupů.
Jen k tomu sluchátku. Kdysi dávno jsem tenhle pípák dělal, snad podle návodu v?AR? Bylo kolem něj minimum součástek. Snad nějaký kond. a odpor? Myslím, že se nějak využívalo přirozené rezonance kondu a cívky toho sluchátka. Ale je to už dávno, tak si víc nepamatuju..
magdon: Tuhle krabičku máme v práci ale měnil jsem v ní sirénku za takovou, která je slabě slyšet už při odporu obvodu 27kOhm, z důvodu kontroly vinutí VN cívek. Protože se to velmi osvědčilo, ze stejných sirének jsem zkoušečky vyráběl, podnik koupil sirénky a konektory na baterii a já to sestavil do vhodných krabiček vyrobil měřící kabely s hroty a podaroval kolegy a kolegyně kteří to potřebovali k práci. Akorát LED jsem nedával, byla celkem zbytečná.
Wlezley _ Jenže tahle sirénka je jen jedned z dílů, potřebných pro tunkční prozvánědlo. Sama o sobě k ničemu není. Když to trochu přeženu, je t jako když budete chtít auto a koupíte si místo toho jen motor, protože to vyjde levnějc. Samozřejmě, že není bůhví jaký problém k sirénce ještě koupit (případně vyrobit) nějakou krabičku, držák batere, kablíky s krokodýlky, případně LED a všechno to (řekněme za hodinu) poskládat, poslepovat a propojit. Ale proč se s tím dělat, když to můžu mít hotové za cenu, která snad nikoho nezruinuje?
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.