Nejste přihlášen/a.

Přihlásit se do poradny

 

Chemické vysoušení vlhkého zdiva

Od: docent® odpovědí: 9 změna:

Má někdo zkušenosti s chemickým vysoušením zdiva. Narazil jsem na dvě níže uvedené metody. Má někdo zkušenosti z některou z nic. Uvítám i jiné vámi odzkoušené metody. Dík

hasoft.cz/...

sika-shop.cz/...


 

 

9 odpovědí na otázku
Řazeno dle hodnocení

 

 

jabraka*

2x

Nejedná se o chemické vysoušení,dokonce nejde vůbec o vysoušení zdiva,jde o fyzikální proces,který pomocí látek,rušících kapilární elevaci zabrání zavlhčení zdi spodní vodou.Ale je to jen náhražka,při vysoké hladině spodní vody se zavlhčení nezabrání a bude nutno stejně přistoupit k přerušení vzlínání oddělovacím mediem.(folií)

JABRAKA

 


2x

Na dvou stavbách jsem zkušebně aplikoval "vysuš zeď". Jen čas ukáže, zdali jsem volil dobře. Osobně jsem pro vložení hydoizolačních pásů. Odborná literatura "Michael Balík a kolektiv" sděluje učinnost do 80%, dle použité chemie a kvality aplikace.

 


2x
Máme ,, podříznuto" pomocí chemických zmrazovacích patron. Mokro předtím bývalo i metr vysoko. Osm let byly zdi krásně suché, i za skříněmi. Chválili jsme si to. Letos po vydatných deštích a vymalování primalexem jedna zeď opět vlhne, od jara mapa vylezla asi do 30 cm výšky. Takže máme opět v obýváku z části obouranou omítku a budeme znovu injektážovat. Příště už bychom dům podřezávali jedině pilou. Nemyslím, že by chyba byla v chybném provedení, to by to asi osm let nefungovalo.

Jsme zase o rok a půl dále a před měsícem došlo na podřezání pilou. Injektáže pomohou, ale je to na pár let.

 


0x

Vyhozené peníze. Zeď je třeba odizolovat od země a to nelze vyvrtáním dírek, do kterých se nacpe jakási sračka. Podřezat a vpravit izolační pásy. Zeď musí být od země (základů) fyzicky oddělena izolací prostě.

hubas*

Ernie, nemáte pravdu. Ano, souvislá vrstva izolace je jistota, ale ne vždy je možné toto realizovat-např. masivní kamenné zdivo. Chemická injektáž funguje, je-li provedena správně. Tedy: vhodný roztok v dostatečném množství, správné navrtání (dvě řady otvorů apod.) Pokud je někdo "šetřílek" a navrtá pouze jednu řadu, do každého otvoru stříkne trošku...nemůže se divit, že se výsledek nedostaví.

By mě zajímalo, jak se ten šutr odizoluje, když nebude oddělenej a budou v něm dírky, do kterých se vpraví cokoli. Já to vidím dnes a denně. Na starém statku, který se rekonstruoval (kamenné základy, zdi různě cihla, škvárobeton, tvárnice...) aplikovali tyto vynálezy, vrtali dirky, do nich napíchali tuby s chemiií, sanační omítky, bla bla bla a výsledek? Zeď mokrá i po roce.

hubas*

Nejde o "dírky", ale o to, že kámen je nasákavý. Čili injektážní látka se do něj vsaje jako do houby, některé látky zgelovatí -jiné ne. Tato vrstva zamezí dalšímu vzlínání vlhkosti. Neznám moderní přípravky, ale kdysi se úspěšně používal minerální olej-neplést s olejem do motoru! a jako nosič benzín (nejlépe technický), který olej zředí tak, že se mnohem lépe vsakuje a později se jednoduše odpaří...

 

marts*

0x

Dělali jsme to doma. Funguje to, ale není to 100%. Oproti stavu před tím se stav výrazně zlepšil, ale také jsme omlátili omítky a udělali čistě vápenné. Otázka proč nejít do klasického podřezání, když ta možnost je, cena není zas tak rozdílná, výsledek je zaručený.

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.

Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.

Copyright © 2004-2025 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]