Ahoj, budu dávat nový lino a pod tím starým, ještě komunistickým je papír. Mám tam ten papír nechat, nebo tam být nemusí? Proč tam je? Nebo tam dát nový, popř. postačí noviny? Dík za odpověď.
7 odpovědí na otázku
Řazeno dle hodnocení
hahanaj*
0x
Dřív se dával silný papír ,protože nebylo nic jiného ...nedělala se žeádná stěrka, tak jako se dělá dnes - pamatuji, že se udělal beton a na něj po vyschnutí jsme natáhli z role ten silnější papír a bylo. Dneska se stěrkuje , brousí a ještě se dává nivelačka aby opravdu se povrch vyrovnal a pak teprve položí lino.Je na Vás jak se rozhodnete.
jiool
No nic štěrkovat nechci, já jsem spíš myslel, že ten papír plní funkci izolace.
jar*
Určitě neplní, dřív se to tak prostě dělalo. Dneska se beton pokud není gletovaný nebo hladký a natřený vyrovnává stěrkou buď samonivelační nebo již namíchanou. Aby byl povrch hladký a rovný a nová podlahová krytina byla položena bez možnosti kopírování nerovností.
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.