Nejste přihlášen/a.
Ze staré eternitové krytiny se uvolňují škodlivá vlákna azbestu. Pokud se voda s takovéto střechy používá na zalévání je to škodlivé, nebo se ta nanovlákna na něco vážou? Pokud se takováto střecha natře vyřeší se problém její škodlivosti?
Eternit není jedovatý, pokud je jeho prach splaven vodou a když se případně touto se zálévá, tak není důvod, aby se tím otrávily rostliny nějakou škodlivinou, prakticky to je přírodní minerál. Prokázalo se ovšem, že škodlivý je jeho prach, tedy mikročástice které se mohou usazovat v plících a mít karcinogenní účinky.
Pokud se nějakým nátěrem zabrání, aby se z eternitu prášilo, tak je jeho nebezpečnost eliminována.
Samozřejmě je další otázka, jakým nátěrem, to je ovšem již technický problém.
Můj názor je, že je správné, aby se nebezpečí z používání etrenitu čelilo a azbest, ze kterého se vyrábí se nahrazoval jinými materiály, na druhé straně ale vypuhla jistá hysterie a z té těží firmy zabývající se likvidaci asbestu k nepřiměřeným ziskům z přehnaných akcí. S eternitem se zachází jako by byl nějaký jed.
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.